صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۶۲۲۲۴
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۳ - ۲۳ تير ۱۳۹۸ - 14 July 2019
بانکداری ایرانی  ـ گزارش‌ها حاکیست که تویوتاموتورز در کارخانه آلابامای آمریکا قصد دارد تولید یک خودروی شاسی بلند جدید را جایگزین خودروی تویوتا کرولا کند.

ص
به گزارش ایسنا، با توجه به افزایش روند استقبال مشتریان علی‌الخصوص در ایالات متحده آمریکا از خودروهای شاسی بلند، به نظر می‌رسد که بسیاری از خودروسازان در تلاشند تا با تولید و عرضه این مدل خودروها نظر و توجه خیل عظیمی از مشتریان را جلب کرده و سهم قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص دهند.

حالا در تازه‌ترین اخبار و گزارش‌های منتشر شده در وب سایت motor۱، به نظر می‌رسد که شرکت تویوتا موتورز نیز تصمیم گرفته است از کارخانه جدید جوینت ونچر خود با شرکت مزدا بهره‌گیری کند تا تولید یک مدل جدید شاسی بلند را جایگزین خودروهای سدان و اقتصادی تویوتا کرولا (Toyota Corolla ) کند.

هنوز معلوم و مشخص نیست که نام مدل و مشخصات دقیق این خودروی جدید شاسی بلند که تویوتا قصد جایگزینی آن را با کرولا دارد، چیست و چه ویژگی و قابلیت‌هایی خواهد داشت.

تویوتا تنها با انتشار بیانیه‌ای در این خصوص نوشته و اعلام کرده است که این تصمیم در راستای پاسخگویی به نیاز و اقبال عمومی بازارهای جهانی علی‌الخصوص آمریکای شمالی نسبت به خودروهای شاسی بلند اتخاذ شده است.

این شرکت همچنین به نظر می‌رسد قصد دارد تولید تویوتا کرولا را در کارخانه بلواسپرینگز واقع در می سی سی پی ادامه دهد.

قرار است کارخانه جدیدی که حاصل همکاری مزدا و تویوتاموتورز بوده و واقع در هانتس‌ویل آلابامای آمریکاست، از سال ۲۰۲۱ میلادی به توسعه و تولید خودروهای مدنظر این دو شرکت بپردازد و بدین منظور بالغ بر چهار هزار نفر را استخدام کند. این دو شرکت ژاپنی در این پروژه همکاری خود حدود ۱.۶ میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده‌اند.
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت