صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۵۹۱۴۰
تاریخ انتشار: ۰۸:۰۶ - ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 18 May 2019

بانکداری ایرانی ـ سرمایه اولیه بیمه زندگی باران یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال است که موسسان ۴۰ درصد آن را تامین و مابقی سرمایه از طریق پذیره‌نویسی عمومی و با ورود سهامداران جدید تامین می‌شود .

 بانکداری ایرانی  ـ  با حضور فعالان بازار سرمایه و بیمه، بیمه باران رسما ورودش را به صنعت بیمه اعلام کرد.

علیرضا هادی، مدیر اجرایی تاسیس بیمه زندگی باران در مراسم رونمایی از نشان تجاری این شرکت گفت: سرمایه اولیه بیمه زندگی باران یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال است که موسسان ۴۰ درصد آن را تامین و مابقی سرمایه از طریق پذیره‌نویسی عمومی و با ورود سهامداران جدید تامین می‌شود که این پذیره‌نویسی سه‌شنبه گذشته آغاز شد.

 هادی با بیان اینکه ظرفیت‌های بالای کشور می‌تواند ضریب نفوذ بیمه در ایران را به ضریب نفوذ بیمه در جهان نزدیک کند، ادامه داد: نیازسنجی بازار و بررسی نیاز مشتری‌ها نشان داد، تقاضای بالقوه در بازار وجود دارد و افراد با تمکن نسبی مالی و افرادی که در سطح درآمدی پایینی قرار دارند، همگی جمعیت این بازار تقاضا را تشکیل می‌دهند. هادی بر کم‌آگاهی و ناآگاهی مردم از مزایای بیمه‌های عمر تاکید کرد و افزود: توسعه بیمه‌های عمر به‌ویژه بیمه‌های عمر و سرمایه‌گذاری تاثیر مستقیم بر رونق اقتصادی و رشد ضریب نفوذ بیمه در کشور دارد.

او ضریب نفوذ بیمه‌های زندگی در ایران را ۳۵/ ۰ درصد اعلام کرد و گفت: این عدد در دنیا ۳۳/ ۳ درصد است. هادی میانگین رشد حق بیمه در دوره زمانی سال‌های ۹۰ تا ۹۶ بیمه‌های زندگی کشور را ۴۳ درصد عنوان کرد و گفت: چنانچه همین روند طی سال‌های ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۰ ادامه یابد قابل‌پیش‌بینی است که درانتهای دوره حق بیمه تولیدی بیمه‌های زندگی به ۱۹۶ هزار میلیارد ریال افزایش یابد و سهم این رشته بیمه‌ای از کل پرتفوی صنعت به ۲۲ درصد برسد. 

وی سهم بیمه زندگی باران از این پرتفوی را طبق برنامه‌ریزی‌ها و پیش‌بینی‌ها یک هزار میلیارد ریال حق بیمه عنوان کرد و گفت: بیمه زندگی باران در نظر دارد تا پایان سال ۱۴۰۰ سهم شایسته‌ای دربازار بیمه‌های زندگی جذب کند. هادی بیمه‌های عمر زمانی – عمر و پس‌انداز- عمر و سرمایه‌گذاری و عمر مستمری را محصولات بیمه زندگی باران اعلام کرد و گفت: یکی از مزیت‌ها و ویژگی‌های این محصولات اختیار بیمه‌گذار در انتخاب مسیر سرمایه‌گذاری‌های ذخایر ریاضی است.  هادی ادامه داد: طبق آیین‌نامه‌های شورای‌عالی بیمه ذخایر بیمه‌های عمر در بازار سرمایه – سپرده‌های بانکی و اوراق مشارکت دولتی- باید سرمایه‌گذاری شود که هر کدام ریسک مربوط به خود را دارد. وی افزود: در بیمه زندگی باران بیمه‌گذار می‌تواند در ابتدای صدور بیمه‌نامه و خرید سرمایه انتخاب کند که ذخایر آن در کدام یک از بازارها سرمایه‌گذاری شود که این انتخاب بستگی به میزان ریسک‌پذیری افراد دارد. 

او همچنین از ارائه بیمه‌های تکمیلی به صندوق‌های بازنشستگی خبر داد و گفت: بیمه زندگی باران برای ورود به دنیای صندوق‌ها و تکمیل سرمایه بازنشستگان و مستمری‌بگیران برنامه و محصولات خاصی دارد. همچنین حسین عبده‌تبریزی، رئیس پیشین بورس اوراق بهادار و استاد دانشگاه سخنران بعدی این مراسم بود. 

 او با نگاه به آمارهای کلان بیمه‌های زندگی گفت: آمارها و گزارش‌ها از ۸۶ کشور در حال توسعه نشان می‌دهد، در کشورهایی که نهادهای نظارتی محکم‌تری دارند تاثیر بیمه‌ها بر رشد اقتصادی بیشتر است.  عبده تبریزی با بیان اینکه اقتصاد بدون بیمه کمتر قابل اتکاست، افزود: بیمه‌های عمر وجوه بلندمدت و پایداری برای توسعه تامین می‌کنند که این پول پایدار می‌تواند در زیرساخت‌ها صرف شود. او بیمه‌گران را سرمایه‌گذاران محافظه‌کار معرفی کرد و گفت: منابع بیمه‌های عمر در پروژه‌های بزرگ سرمایه‌گذاری می‌شود و می‌تواند در نهایت سود کافی برای ذی‌نفعان بیمه‌نامه ذخیره کند.
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت