صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۵۴۸۹۷
تاریخ انتشار: ۰۱:۳۲ - ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - 09 March 2019

بانکداری ایرانی ـ شرکت بیمه اتکایی ایران در صورت های مالی ۱۲ماهه منتهی به ۳۰ آذر۱۳۹۷ برای هرسهم ۵۵۱ریال سود ساخت.

بانکداری ایرانی  ـ  شرکت بیمه اتکایی ایران در صورت های مالی ۱۲ماهه منتهی به ۳۰ آذر۱۳۹۷ برای هرسهم ۵۵۱ریال سود ساخت.

به گزارش بانکداری ایرانی  ، شرکت بیمه اتکایی ایران در صورت های مالی ۱۲ماهه منتهی به ۳۰آذر۱۳۹۷ سود هرسهم را ۵۵۱ریال اعلام کرد. این شرکت درآمد حق بیمه خود را ۸۴۳میلیارد ریال، هزینه خسارت ها را نیز ۵۹۴میلیارد ریال منتشر کرده است.

سود عملیاتی "اتکای" در یکسال به ۴۹۱میلیارد ریال و سود خالص به یک هزار و ۳۷۶میلیارد ریال رسید. زیان انباشته این شرکت در پایان دوره ۵۸۱میلیارد ریال اعلام شده است.

این شرکت بیمه ای پذیرش ریسک براساس اصول و موازین حرفه ای و فنی و ایجاد پرتفوی متنوع و متوازن از اهم راهبردهای مدیریت در قبول قراردادهای اتکایی دانسته است و همانند سالهای قبل انتظار دارد در پرتفوی شرکت، رشته آتش سوزی، نفت و انرژی، مهندسی و باربری به ترتیب بیشترین سهم را دارا باشند و شرکت بتواند به حق بیمه ای حداقل معادل یک هزار و ۱۰میلیارد ریال دست یابد.

پیگیری مستمر تحولات اقتصادی، سیاسی، ملی و بین المللی و بازارهای سرمایه گذاری از جمله بازارهای مالی و پولی از طریق برگزاری جلسات شورای سرمایه گذاری و متنوع سازی سبد سرمایه گذاری های شرکت به منظور به کارگیری موثر دارایی ها و کسب بازده مناسب از فعالیت های سرمایه گذاری در چارچوب ضوابط آیین نامه سرمایه گذاری شرکتهای بیمه از اهم راهبردها و راهکارهای سرمایه گذاری های شرکت است. بخشی از سود سپرده بانکی بلند مدت به مبلغ ۴۶میلیارد و ۷۳۵میلیون ریال برای سال ۹۶ و مبلغ ۷۸میلیارد و ۵۵۳میلیون ریال برای سال ۹۷، سود سپرده های ارزی است.

شرکت بیمه اتکایی ایران افزایش واقعی هزینه های خود را در سال مالی مورد گزارش نسبت به سال مالی ماقبل آن حدود ۱۱درصد اعلام کرده است، علاوه بر این با توجه به روند افزایشی تورم ناشی از تغییرات نرخ برابری ارز، هزینه های اداری و عمومی برای سال مالی منتهی به ۳۰آذر۱۳۹۸ با ۲۸درصد افزایش مبلغ ۸۷.۹ ریال برآورد کرده است.
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت