صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۵۲۸۳۲
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۵ - ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - 07 February 2019
ساعت ۱۶ روز چهارشنبه هر دلار آمریکا نسبت به روز ماقبل ۶۰تومان افزایش قیمت یافت و به بهای ۱۲ هزار و ۵۰ تومان رسید. دلار در چهارمین صعود متوالی خود توانست بار دیگر به بالای مرز روانی صعود کند. برخی از فعالان بازار ارز معتقدند که عرضه ناکافی به رشد دلار کمک کرده است. عده‌ای نیز رشد نرخ حواله درهم را مسبب صعودی شدن دلار می‌دانند. نرخ حواله درهم در میانه دیروز تا ۳ هزار و ۲۷۵ تومان هم رشد کرد. افزایش نرخ دلار نیمایی از ابتدای بهمن تا الان نیز از افزایش نرخ شاخص ارزی کشور حمایت کرد. بهای دلار نیمایی در آخرین روز دی ۸هزار و ۹۶۰ تومان بود که طی دو هفته به نرخ ۹ هزار و ۸۰۰ تومان رسید. با صعود قیمتی دلار باید منتظر اقدام بازارساز برای بازگشت دلار به بازه مورد نظر خود باشیم.


بی‌اعتنایی سکه به اونس طلا

هر سکه طرح جدید راس ساعت 4 بعد از ظهر چهارشنبه به قیمت 4میلیون و 225 هزار تومان مبادله شد که این قیمت 5 هزار تومان از نرخ فروش سه‌شنبه بیشتر بود. سکه در چهارمین افزایش قیمت متوالی خود بازهم به قیمت اونس طلا بی‌اعتنا بود و با رشد شاخص ارزی کشور صعودی شد. دیروز هر اونس طلا یک دلار کاهش قیمت داشت، اما رشد ۵/ ۰ درصدی نرخ ارز به افزایش ۱۲/ ۰ درصدی بهای سکه انجامید. افزایش نرخ دلار نیمایی، رشد نرخ حواله درهم و نگرانی‌های جدید در خصوص اخبار عدم تمدید معافیت‌های خریداران نفت ایران و کاهش درآمدهای ارزی، نرخ دلار را برای چهارمین روز پیاپی افزایش داد و دلار موفق شد بار دیگر مرز روانی ۱۲ هزار تومانی را بشکند. حال اگر بازارساز همچون قبل به قیمت‌های بازار واکنش نشان دهد، باید منتظر کاهش دوباره قیمت‌ها در روزهای آتی باشیم.

شناسایی سود در فلز زرد

هر اونس طلا در بازار جهانی راس ساعت 16 چهارشنبه به قیمت 1313 دلار به فروش رسید و افت روزانه یک دلاری را ثبت کرد. سخنرانی رئیس‌جمهور آمریکا در مجلس نمایندگان این کشور کمکی به ترسیم آینده روشن اقتصادی نکرد. ترامپ در خلال سخنان خود بر لزوم ایجاد دیوار مرزی با مکزیک تاکید کرد. وی پیش‌تر اعلام کرده بود که در صورت عدم تصویب بودجه مورد‌نظر خود، وضعیت فوق‌العاده اعلام خواهد کرد که در صورت وقوع ، فشار بیشتری را بر اقتصاد این کشور وارد خواهد کرد. ترامپ همچنین از در اختیار قرار‌دادن جزئیات در مورد مذاکرات تجاری با چین خودداری کرد و نگرانی‌ها را در مورد آینده اقتصاد جهانی افزایش داد. با اینکه طلا در هفته گذشته سود قابل‌توجهی را عاید خریداران خود کرد، تحت شناسایی سود به اصلاح قیمت پرداخت و از صعودی شدن فلز زرد جلوگیری کرد.

صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت