صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۵۲۳۹۳
تاریخ انتشار: ۰۰:۲۲ - ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - 02 February 2019

بانکداری ایرانی - بیمه تعاون در سال جاری نسبت به سال گذشته شرایط متفاوتی را تجربه کرده و با تغییراتی که در اعداد وارقام خود ایجاد کرده پای در عرصه بزرگان صنعت بیمه گذاشته‌است.

بانکداری ایرانی  - بیمه تعاون در سال جاری نسبت به سال گذشته شرایط متفاوتی را تجربه کرده و با تغییراتی که در اعداد وارقام خود ایجاد کرده پای در عرصه بزرگان صنعت بیمه گذاشته‌است. 

به گزارش بانکداری ایرانی  ، شرکت بیمه تعاون یکی از شرکت های کوچک با سرمایه کمتر از50 میلیارد تومان و رقم‌های کوچک و روندی منفی  سال 96  را به پایان برده بود، اما در سال 97 این وضعیت کاملا تغییر کرده و با افزایش سه برابری سرمایه،  شرکت بیمه تعاون به جمع بزرگان صنعت بیمه ایران پیوست و توانست عملکرد قابل قبولی را ثبت کند. 

سود خالص بیمه تعاون در 9 ماهه  نخست سال 97 بیش از 36 میلیارد و 671 میلیون ریال بوده است.  بر این اساس ، نسبت به دوره مشابه در سال گذشته با رقمی حدود 28 میلیارد ریال بیش از 31 درصد رشد داشته است. 

در سال 97شرکت بیمه تعاون  سرمایه خود را از مبلغ 490 میلیارد ریال به مبلغ 1500 میلیارد ریال رسید، با وجود این افزایش سرمایه سه برابری ، سود اختصاص داده شده شرکت به هر سهم 24 ریال بوده است. 

حق بیمه صادره با شرط قبولی اتکایی در سه ماهه سوم سال جاری یک هزار و 454 میلیارد ریال بوده که نسبت به سال گذشته با رقم یک هزار و 330 میلیارد ریال 9 درصد رشد داشت. از حق بیمه تولید شده مذکور، یک هزار و 826 میلیارد ریال درامد برای شرکت بیمه تعاون در پی داشته است. 

به گزارش ترازنامه بیمه تعاون، سود انباشته شرکت  به سقف  44 میلیارد و 974 میلیون ریال رسید. 

سرمایه‌گذاری‌های کوتاه مدت شرکت  نسبت به پایان سال 96 با رشد 587 درصد به  از مبلغ 28 میلیارد ریال به مبلغ 195 میلیارد ریال رسید. 

سرمایه‌گذاری بلند مدت هم  با رشد 3 درصدی از مبلغ  114 میلیارد ریال در پایان سال  به 118 میلیارد ریال در 9 ماهه نخست 97 رسید. 

از طرف دیگر، مطالبات بیمه تعاون از بیمه‌گذاران و نمایندگان با رشد 38 درصدی از مبلغ  یک هزار و 906 میلیارد ریالی به مبلغ دو هزار 625 میلیارد ریال رسید. 

صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
پربازدیدها
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت