صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۵۰۹۷۱
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۴ - ۲۳ دی ۱۳۹۷ - 13 January 2019

درپی جریان سازی رسانه ها برای شفاف شدن بودجه ۱۲۷۰ هزار میلیارد تومانی شرکتهای دولتی که تاکنون دولت زیربار آن نرفته، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ از بررسی جزئیات بودجه شرکتهای بزرگ دولتی برای اولین بار خبر داد.

بانکداری ایرانی -درپی جریان سازی رسانه ها برای شفاف شدن بودجه ۱۲۷۰ هزار میلیارد تومانی شرکتهای دولتی که تاکنون دولت زیربار آن نرفته، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ از بررسی جزئیات بودجه شرکتهای بزرگ دولتی برای اولین بار خبر داد.

به گزارش  تسنیم، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 98 مجلس شورای اسلامی گفت: انضباط مالی، جلوگیری از رشد بی رویه نقدینگی و کاهش هزینه های جاری دولت از راهکارهای کاهش تورم است.

محمدمهدی مفتح با بیان اینکه برای مهار تورم، راهکارهای اقتصادی مشخصی وجود دارد، افزود: مجموعه ای از سیاست های اقتصادی باید اتخاذ شود تا خروجی اجرای این سیاست ها، مهار تورم باشد.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین شاخص های مد نظر نمایندگان مجلس، کنترل تورم است، گفت: از مهمترین نکاتی که می تواند به جلوگیری از کاهش شدید قدرت خرید مردم بیانجامد، کنترل تورم است.

مفتح ادامه داد: دولت در بودجه پیشنهادی سال 98 برای حقوق، 20 درصد افزایش در نظر گرفته است در حالی که هزینه جاری را 9 درصد افزایش داده و این به معنای آن است که هزینه های دیگر، صرفه جویی و کنترل شده است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 98 مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از ابعاد بودجه های دولتی، کارهایی است که در حوزه های عمرانی انجام می شود و این موضوع اشتغالزاست.

مفتح افزود: امسال در نظر داریم همزمان با بررسی بودجه در کمیسیون تلفیق، جزئیات بودجه ها و انضباط مالی شرکت های عمده را بررسی و کنترل کنیم.

وی اضافه کرد: امیدواریم مجلس شورای اسلامی، ساز و کاری را بیابد تا بودجه های شرکت ها هم به خوبی کنترل شود.
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت