صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۵۰۱۷۷
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۰ - ۱۲ دی ۱۳۹۷ - 02 January 2019

بانکداری ایرانی - بیمه دی در سال های اخیر تمرکز اصلی خود را بر بیمه درمان گذاشته و به همین دلیل توانسته بیش از 93 درصد از حق بیمه تولیدی خود را به بیمه درمان اختصاص دهد که نشان از توجه مشتریان این شرکت به حوزه تخصصی آن است.

بانکداری ایرانی - بیمه دی در سال های اخیر تمرکز اصلی خود را بر بیمه درمان گذاشته و به همین دلیل توانسته بیش از 93 درصد از حق بیمه تولیدی خود را به بیمه درمان اختصاص دهد که نشان از توجه مشتریان این شرکت به حوزه تخصصی آن است. 

به گزارش بانکداری ایرانی ، حق بیمه صادره شرکت بیمه دی در 9 ماهه منتهی به 30 آذر 97 مبلغ 28 هزار و 293 میلیارد ریال بوده که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته با رقم 22 هزار و  178 هزار میلیارد ریال بیش از 27 درصد رشد داشته است. در مقابل خسارت پرداختی شرکت قریب به سه برابر رشد داشته و از 6 هزار میلیارد ریال به حدود 17 هزار میلیارد ریال رسیده است .  که به دلیل بیمه نامه های صادره در حوزه درمان و همچنین زمان بر بودن پرداخت خسارت مانده در برخی از دوره ها خسارت  پرداختی بیشتر از دوره های قبل خواهد بود .
 
بر همین اساس، در 9 ماهه نخست امسال 26 هزار میلیارد ریال حق بیمه صادره یعنی 93 درصد از کل حق بیمه صادره متعلق به بیمه درمان بوده ک به همین دلیل 16 هزار و 342 میلیارد ریال  معادل 92 درصد از کل خسارت پرداختی به بیمه درمان اختصاص داشته است.
نکته مهم تر در خصوص بیمه درمان شرکت بیمه دی افزایش چندبرابری حق بیمه صادره بیمه درمان است. 

در 9 ماهه نخست پارسال حدود هشت هزار و 220 میلیارد ریال حق بیمه تولید شد اما در همین دوره در سال 97 بیش سه برابر رشد داشته و به مبلغ  28 هزار و 293 میلیارد ریال رسیده است اما خسارت پرداختی چهار برابر شده و از چهار هزار میلیارد ریال به 16 هزار و 343 میلیارد ریال رسید. 
این در حالی است که بیمه شخص ثالث در سه ماهه سوم سال جاری به  مبلغ 667 میلیارد ریال یعنی  دو درصد از کل حق بیمه صادره را به خود اختصاص داده  و خسارت پرداختی نیز حدود پنج درصد از کل خسارت پرداختی یعنی 908 میلیارد ریال را به خود ختصاص داده بود . 

در آذر  ماه سال جاری یک هزار و 245 میلیارد ریال حق بیمه صادر شده و در مقابل دو هزار و 433 میلیارد ریال خسارت پرداخت شد.
89 درصد از حق بیمه صادره آذر 97 با رقم یک هزار و 105 میلیارد ریال متعلق به بیمه درمان بود. همچنین 93 درصد از خسارت پرداختی این ماه با مبلغ دو هزار و 265 میلیارد ریال به این رشته تعلق داشت.
گفتنی است که بیمه دی در سالهای اخیر در حوزه بیمه درمان بصورت تخصصی ورود کرده و بیش از دیگر شرکت ها در این حوزه فعالیت داشته است. یکی از حوزه های که این شرکت در حوزه درمان بیش از دیگر حوزه ها ورود کرده بیمه درمان تکمیلی است. 

بر اساس گزارش هایی که خود شرکت منتشر کرده  بیمه درمان تکمیلی دی یک نوع بیمه مازاد است که جنبه اختیاری دارد و معمولا به صورت گروهی بوده و کارکنان یک مؤسسه را تحت پوشش قرار‌ می‌دهد. حق بیمه آن توسط بیمه گذار و شرکت مورد نظر (با کسر از حقوق پرسنل) پرداخت‌ می‌شود.آئین نامه شماره ۷۴ شورای عالی بیمه، در خصوص شرایط عمومی بیمه مازاد درمان گروهی دی مصوب 24 مرداد 91 است  که موضوع این بیمه نامه پرداخت آن بخشی از هزینه‌های بیمارستانی و جراحی ناشی از بیماری، حادثه و نیز سایر هزینه‌های اضافی تحت پوشش است که توسط بیمه گر اول (مانند سازمان‌های بیمه خدمات درمانی و تأمین اجتماعی) جبران نشده است.هزینه‌های درمانی قابل پرداخت شامل هزینه‌های بیمارستانی، درمانی و جراحی طی دوره بستری در بیمارستان و مراکز جراحی محدود، هزینه‌های مربوط به سایر پوشش‌های اضافی توافق شده در بیمه درمان تکمیلی دی ، هزینه‌های آمبولانس و سایر فوریت‌های پزشکی‌ است.

صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت