صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۴۸۱۱۵
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۱ - ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - 05 December 2018

بانکداری ایرانی - بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران سطح توانگری شرکت های بیمه را در سال 1397 اعلام کرد که بر اساس آن 19 شرکت در سطح یک توانگری و وضعیت مطلوب قرار دارند و می توانند از عهده ایفای تعهدات خود در مقابل بیمه گذاران برآیند.

 بانکداری ایرانی - بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران سطح توانگری شرکت های بیمه را در سال 1397 اعلام کرد که بر اساس آن 20شرکت در سطح یک توانگری و وضعیت مطلوب قرار دارند و می توانند از عهده ایفای تعهدات خود در مقابل بیمه گذاران برآیند.

به گزارش  بانکداری ایرانی  ، جدول توانگری مالی شرکت های بیمه بر اساس صورت های مالی حسابرسی شده سال گذشته این شرکت ها می باشد. با توجه به گزارش سال 1396 بیمه مرکزی 20شرکت از سطح توانگری یک برخوردار هستند.

طبق این بررسی شرکت های بیمه پارسیان، البرز، ملت، سامان، پاسارگاد، کارآفرین، ما، سرمد، کوثر، دانا ، اسیا ، نوین، حکمت صبا، تجارت نو، خاورمیانه، اتکایی ایرانیان، ایران معین، آسماری، امید و اتکایی امین از سطح یک توانگری مالی برخوردارند.

بر اساس این گزارش شرکت هایی که در سطح یک توانگری و وضعیت مطلوب قرار دارند نسبت توانگری آنها برابر 100 درصد و بیشتر است؛ این شرکت ها برای ایفای تعهدات خود در مقابل بیمه گذاران و صاحبان حقوق آنها از توانایی کافی برخوردارند.

 هشت شرکت بیمه در سطح 2 توانگری مالی

شرکت های معلم، دی، رازی، سینا، میهن، آرمان، حافظ و تعاون در سطح 2 توانگری مالی قرار گرفته اند؛ نسبت توانگری مالی سطح 2 بیش از 70 درصد و کمتر از 100 درصد است. 

طبق شاخص های تعریف شده سطح 2 توانگری به این معناست که شرکت های بیمه توانایی ایفای تعهدات خود را دارند ولی باید برای رسیدن به سطح مطلوب وضع مالی خود را ترمیم و تقویت کنند.

هیچ شرکتی در سطح سه قرار نگرفت

نسبت توانگری مالی سطح سه بیش از 50 درصد و کمتر از 70 درصد است و برابر مقررات موجود شرکت هایی که در این سطح قرار می گیرند موظفند علاوه بر اعلام برنامه ترمیم وضیت مالی 2 سال به تفکیک هر سال برنامه افزایش سرمایه برای 2 سال آتی را نیز ارایه کنند.

این برنامه ها باید به گونه ای باشد که در آن چگونگی ارتقای سطح توانگری در 2 سال آینده را به روشنی نشان دهد.

فقط یک بیمه در سطح 4 توانگری

نسبت توانگری مالی سطح چهار بیش از 10 درصد و کمتر از 50 درصد است. شرکت هایی که در سطح چهار قرار می گیرند، باید برنامه ترمیم وضعیت مالی و برنامه افزایش سرمایه برای سال آینده ارایه و تمهیدات لازم برای ارتقای سطح توانگری خود را ارایه کنند.

در بررسی بیمه مرکزی شرکت بیمه ایران در سطح چهار توانگری مالی قراردارد، ولی توانگري مالي شركت بيمه ايران بر اساس توانگري مالي حسابرسي نشده مي باشد. بديهي است پس از دريافت گزارش حسابرس، امكان تغيير نسبت توانگري اعلامي وجود دارد.

هیچ شرکتی در سطح 5 توانگری قرار ندارد

نسبت توانگری مالی سطح 5 کمتر از 10 درصد است و چنانچه نسبت توانگری یک موسسه بیمه در این سطح باشد، بیمه مرکزی مجاز است پروانه فعالیت آن را در یک یا چند رشته بیمه تعلیق یا ابطال کند.

به مردم و بیمه گذاران توصیه می شود به سطح توانگری مالی شرکت های بیمه که توسط بیمه مرکزی تایید شده است، به عنوان معیار اصلی انتخاب بیمه گر خود توجه کرده است و در عین حال از توجه به سابقه فعالیت و گستره خدمات هر شرکت بیمه و شیوه رسیدگی و پرداخت خسارت در شرکت های بیمه غفلت نکنند.

صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت