صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۴۶۲۳۹
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۰ - ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - 06 November 2018

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: در یک ماه گذشته با انسداد ۵۱ حلقه چاه غیرمجاز، از برداشت سالانه بیش از ۳۶۷ هزار متر مکعب آب جلوگیری شد.

"علیرضا نیکنام" با اعلام مطلب فوق افزود: با همکاری گروه گشت و بازرسی و دریافت دستور قضایی در یک ماه گذشته 51 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق 1865 متر و با دبی 68 لیتر در ثانیه مسدود شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیا و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 367 هزار و 200 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

نیکنام با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد کرد.
برچسب ها: چاه ، آب ، دستگاه قضایی
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت