صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۴۶۲۰۰
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۳ - ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - 20 November 2018

بانکداری ایرانی - بانک حکمت ایرانیان یکی از بانک های جوان صنعت بانکداری ایران است. این بانک در شش ماهه نخست سال جاری کمترین بدهی را به بانکها و سایر موسسات داشته و همانند سال گذشته هیچ بدهی به بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی نداشته است.

بانکداری ایرانی -  بانک حکمت ایرانیان یکی از بانک های جوان صنعت بانکداری ایران است. این بانک در شش ماهه نخست سال جاری کمترین بدهی را به بانکها و سایر موسسات داشته و همانند سال گذشته هیچ بدهی به بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی نداشته است. 

به گزارش بانکداری ایرانی ، بانک حکمت ایرانیان که در دوره شش ماهه نخست سال 96 با زیان 172 میلیارد ریالی مواجهه شده بود در پایان شش ماهه منتهی به 31 شهریور 97  آن زیان را به سود 164 میلیارد ریالی تبدیل کند که بر اساس سود خالص شناسایی شده زیان 29 ریالی هر سهم بانک به سود  27 ریالی تبدیل شد. 

دلیل این توفیق بانک در ایجاد درآمد بالایی است که طی شش ماهه محقق شده است . در این دوره شش ماهه مجمع درامد مشاع بانک با رشدی 4 درصدی به مبلغ 2 هزار و 515 میلیارد ریال رسید. جمع درامد غیر مشاع نیز 832 میلیارد ریال بود.

در مجموع با توجه به کسورات قانونی بر درامد مبلغ یک هزار و 164 میلیارد ریال کل درامد بانک حکمت را تشکیل می دهد که نسبت به سال قبل با درآمد 684 میلیاردریالی بیش از 70 درصد در کسب درآمد رشد داشته است.

بر اساس ترازنامه بانک حکمت ایرانیان ، سود انباشته بانک در این دوره با رشدی 3 درصدی به مبلغ 476 میلیارد  ریال رسید . 

بانک حکمت ایرانیان در نیمه نخست سال جاری حدود 23 هزار میلیارد ریال تسهیلات اعطا کرده و در مقابل حدود 40 هزار میلیارد ریال سپرده جمع اوری کرده است . 

بر اساس این گزارش ، مطالبات بانک نیز در همین دوره حدود 12 هزار میلیارد ریال که با رشد حدود 50 درصدی روبرو شده است. در مقابل  کل بدهی بانک حکمت ایرانیان حدود 470 میلیارد ریال است که یکی از کمترین بدهی در صنعت بدهی ایران تلقی می شود و این میزان بدهی نشان از وضعیت مناسب  سیستم بانکی حکمت ایرانیان است. 

صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت