صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۴۵۸۷۸
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۸ - ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - 02 November 2018

رییس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران گفت: اکنون خودروهای وارداتی و خارجی زیادی خرید و فروش نمی‌شود. یکی از دلایل این است که 2 ماه پیش با افزایش ناگهانی قیمت ارز، عده زیادی وارد بازار شدند و اکنون مردم منتظر ثبات قیمتند.

بانکداری ایرانی - رییس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران گفت: اکنون خودروهای وارداتی و خارجی زیادی خرید و فروش نمی‌شود. یکی از دلایل این است که 2 ماه پیش با افزایش ناگهانی قیمت ارز، عده زیادی وارد بازار شدند و اکنون مردم منتظر ثبات قیمتند.

«سعید موتمنی» امروز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، در واکنش به کاهش پلکانی قیمت خودرو در بازار گفت: اکنون قیمت‌ خودروهای داخلی غیرواقعی است؛ در سه ماه گذشته برخی خودروها رشد 50 تا 60 درصدی داشت.
به گفته وی، قیمت‌های غیرواقعی، دیر یا زود باید به قیمت اصلی خودرو نزدیک شود و اگر نوسان ارز نداشته باشیم، قیمت‌ها بی‌شک کاهش می‌یابد.
این مقام صنفی یادآوری کرد: نوسان قیمت ارز در بازار یکی از دلایل افزایش قیمت‌ها بود. در این شرایط، عده‌ای برای اینکه از قافله عقب نمانند سعی می‌کنند اندوخته خود را به کالاهایی مانند طلا یا خودرو تبدیل کنند.
موتمنی یادآوری کرد: عرضه هر کالایی در بازار کم شود، ارزشمند می‌شود و بازار سیاه پیدا می‌کند. مردم وقتی متوجه می‌شوند (یا احساس می‌کنند) قرار است عرضه کالایی کم شود، به جای یکی، دو تا می‌خرند و این باعث می‌شود قیمت هر روز افزایش یابد.
وی درباره تاثیر سوداگران و محتکران بر بازار گفت: این افراد وقتی احساس می‌کنند قرار است قیمت کالایی افزایش یابد یا عرضه آن مدیریت شود، خرید می کنند و جلو فروش را می‌گیرند. هنگامی که به قیمت دلخواه‌شان رسیدند، بازار را مدیریت می‌کنند و قیمت‌ها را افزایش می‌دهند.
این مقام صنفی افزود: اگر عرضه به اندازه کافی باشد و خودروسازان برنامه‌های‌شان برای تامین نیاز بازار را ادامه دهند، دیگر نباید شاهد این اختلاف قیمت باشیم و عده‌ای از این فرصت سوءاستفاده نخواهند کرد. 
موتمنی پیش بینی کرد: در بازار خودرو، دیگر افزایش قیمت نخواهیم داشت زیرا قیمت‌ها به اندازه کافی بالا رفته است و بازار دیگر کشش ندارد.
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت