صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۴۴۲۵۳
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۵ - ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - 10 October 2018

این روزها بیش از گذشته معامله گران بازار سهام چشم به ریسک‌های سیستماتیک بازار دارند. قیمت ارز و بررسی لوایح FATF بر تصمیم بازیگران بورسی تاثیرگذار است.

به گزارش ایسنا، بازار سهام مدتی است بیش از گذشته تحت تاثیر آثار روانی مربوط به اخبار مختلف اقتصادی و غیر اقتصادی قرار گرفته است. یکی از موضوعات مهم نوسانات قیمت دلار است. از طرفی ریسک‌های سیستماتیک بازار نیز دادوستدها را تحت تاثیر قرار داده است. بررسی لوایح مربوط به FATF در مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان نیز به نوبه خود تاثیر بسزایی در رفتار معامله‌گران بازار سرمایه داشت.

امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با نوسان‌هان‌های زیادی مواجه شد به طوری که در 10 دقیقه ابتدایی معامله با شیب تندی رشد کرد و در ادامه با کاهش مواجه شد و بعد از آن نیز فرازونشیب‌هایی را تجربه کرد و در نهایت با 168 واحد رشد نسبت به روز گذشته در تراز 181 هزار و 15 واحدی قرار گرفت.

شاخص کل هم وزن نیز با 549 واحد افت تا رقم 29 هزار و 439 پایین رفت. شاخص آزاد شناور نیز با 241 واحد کاهش مواجه شد و رقم 193 هزار و 844 واحدی را تجربه کرد. شاخص بازار اول نیز با کاهشی 102 واحدی مواجه شد و شاخص بازار دوم رشد 1421 واحدی را تجربه کرد.

گروه مپنا، مخابرات ایران، بانک صادرات و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران هر یک به ترتیب با 381، 94، 84 و 82 واحد تاثیری کاهنده روی شاخص کل سعی کردند شاخص‌های بازار را به سمت پایین هدایت کنند، اما پالایش نفت اصفهان، معدنی و صنعتی چادرملو، سرمایه‌ گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین و پتروشیمی پارس بیشترین تاثیر افزاینده را روی شاخص کل داشتند. این نمادها به ترتیب 211، 206، 183 و 156 واحد تاثیر افزاینده روی شاخص داشتند.

بانک‌ها و موسسات اعتباری امروز به صورت یکدست شاهد کاهش قیمت سهام‌شان بودند. در این گروه سهامداران برای فروش سهم‌هایشان به صف شدند. در گروه حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات نیز شرایط مشابه بود و به جز سه نماد مابقی بیش از چهار درصد افت قیمت را تجربه کردند.

در گروه فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای قیمت تعدادی از سهم‌ها با شیب ملایمی افزایش یافت و در نماد تاثیرگذاری همچون پالایش نفت اصفهان شاهد صف خرید بودیم.
در گروه استخراج کانه‌های فلزی شرایط مانند روزهای گذشته نبود. برخی از سهم‌ها مقداری افزایش قیمت و برخی با کاهش قیمت شدید مواجه شدند. در این گروه 99 میلیون سهم به ارزش بیش از 66 میلیارد تومان مورد دادوستد قرار گرفت. محصولات شیمیایی نیز عمدتا با کاهش قیمت مواجه شده‌اند هر چند که در برخی از سهم‌ها همچون تاپیکو که روی شاخص نیز تاثیر بسزایی داشتند شاهد صف خرید بودیم. اما امروز برای سهامداران گروه خودرو روز مناسبی نبود این گروه بار دیگر یکدست قرمز شد و بسیاری برای فروش سهام‌شان در صف ایستادند.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به 1317میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن 3.3 میلیارد سهم و اوراق مالی بود. آیفکس نیز با 18.6 مواجه شد و به رقم 212.4 رسید. ارزش معاملات این بازار رقم 609 میلیارد تومان را تجربه کرد و حجم معاملات از رقم 1.3 میلیارد سهم و اوراق مالی گذشت.
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت