صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۴۳۳۵۴
تاریخ انتشار: ۰۰:۰۲ - ۰۷ مهر ۱۳۹۷ - 29 September 2018

بانکداری ایرانی ـوضعیت بیمه پاسارگاد در سال 97 نسبت به سال گذشته، نشان از آن دارد که تمرکز شرکت بر متغیرهای اصلی مالی و عملکردی مانند افزایش تولید حق بیمه، افزایش سرمایه و در نهایت افزایش سودآوری بوده و دور از هیاهو در حال فاصله گرفتن از رقباست.

بانکداری ایرانی ـ وضعیت بیمه پاسارگاد در سال 97 نسبت به سال گذشته، نشان از آن دارد که تمرکز شرکت بر متغیرهای اصلی مالی و عملکردی مانند افزایش تولید حق بیمه، افزایش سرمایه و در نهایت افزایش سودآوری بوده و  دور از هیاهو در حال فاصله گرفتن از رقباست.

بر اساس این گزارش، بیمه پاسارگاد در 5 ماهه نخست سال 97 بیش از 7 هزار و 920 میلیارد ریال حق بیمه تولیده کرده  که نسبت به پایان دوره چهارماهه منتهی به تیر97  با رقم 6 هزار و 251 میلیارد ریال افزایش معناداری داشته است. 

خسارت پرداختی در دوره 5 ماهه مبلغ یک هزار و 926 میلیارد ریال بوده است.

بر اساس گزارش5 ماهه شرکت که اخیرا منتشر شده ، بیمه پاسارگاد یکی از بالاترین عملکرد در تولید حق بیمه زندگی را در بین شرکت های بیمه داراست. . در 5 ماهه نخست سال 97 این شرکت بالغ بر 4 هزار و 338 میلیارد ریال حق بیمه زندگی اندوخته دار و 505 میلیارد ریال بیمه زندگی غیر اندوخته دار تولید کرده است. که در مجموع 4هزار و 843 میلیارد ریال حق بیمه عمر  صادر کرده که خسارت پرداختی آن حدود 413 میلیارد ریال بوده است.

در ردیف بعدی حق بیمه تولیدی بیمه پاسارگاد بیمه شخص ثالث با مبلغ یک هزار و 409 میلیارد ریال قراردارد  این در حالی است که خسارت پرداختی این بیمه بالغ بر 602 میلیارد ریال است که بالاترین خسارت پرداختی را به خود اختصاص داده است. 

گفتنی است که بیمه پاسارگاد در سه ماهه نخست سال اعلام کرده است که بیش از 72 ریال سود محقق کرده که نسبت به دوره مشابه در  سال گذشته  با رقم 63 ریال حدود 14 ریال افزایش داشته ست. در همین دوره ای شرکت 4هزار و 752 میلیارد ریال حق بیمه صادر کرده بود که از این محل حدود 2هزار و 34 میلیارد ریال درآمد نصیب شرکت شده است. 

از دیگر رخداد جالب توجه شرکت بیمه پاسارگاد رسیدن سرمایه به بالاتر از 500 میلیارد تومان است. چرا که این شرکت درصدد است تا افزایش سرمایه حدود 100 درصدی را عملیاتی کند. 

بر اساس این گزارش ، در حال حاضر سرمایه شرکت 2 هزار و 551 میلیارد ریال است که شرکت در نظر دارد این  سرمایه را به دوبرابر آن افزایش داده و به مبلغ 5 هزار و 103 میلیارد ریال برساند. 

بیمه پاسارگاد این اطلاعیه را به شرح زیر منتشر کرد:


پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه شرکت بيمه پاسارگاد - نماد: بپاس(بيمه پاسارگاد)

موضوع:  پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه 

با عنایت به ماده 3 دستورالعمل مراحل زمانی افزایش سرمایه شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار (مصوب 1395/07/17 هیئت مدیرة سازمان بورس و اوراق بهادار و اوراق بهادار) به پیوست گزارش توجیهی هیئت مدیرة به منظور پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ 2,551,500,000,000 ریال به مبلغ 5,103,000,000,000 ریال از محل سود انباشته ،سایر اندوخته ها به منظور حفظ نسبت توانگري مطلوب و رعايت ضوابط قبولي اتکائي موسسات بيمه مستقيم که در تاریخ 1397/06/11 به تصویب هیئت مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده، ارائه می گردد.اظهارنظر بازرس قانونی نسبت به گزارش مذکور متعاقبا اطلاع رسانی می گردد. 
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت