صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۴۱۷۶۶
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۴ - ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ - 05 September 2018

بانکداری ایرانی - مدیرعامل بانک ملت با اشاره به روند مولد سازی دارایی های مازاد در این بانک گفت: فروش 980 ملک طی دو سال گذشته، کارنامه موفق و درخشانی برای بانک ملت در نظام بانکی رقم زده است.

بانکداری ایرانی - مدیرعامل بانک ملت با اشاره به روند مولد سازی دارایی های مازاد در این بانک گفت: فروش 980 ملک طی دو سال گذشته، کارنامه موفق و درخشانی برای بانک ملت در نظام بانکی رقم زده است.  

به گزارش بانکداری ایرانی محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت در جمع خبرنگاران طی سخنانی ضمن ابراز رضایت از برگزاری مجمع عمومی سالیانه بانک، تصویب صورت های سال مالی 96 از سوی سهامداران، به تشریح عملکرد بانک در سال جاری پرداخت.  

بیگدلی به سودآوری بانک ملت در سه ماهه نخست سال جاری اشاره و سود هر سهم را 75 ریال اعلام کرد و افزود: این میزان در مقایسه با مقطع مشابه سال گذشته که 12 ریال بوده بیش از 520 درصد رشد داشته است. 

مدیرعامل بانک ملت بر همین اساس تصریح کرد: بخشی از این عملکرد ناشی از کاهش نرخ بهره ای پول در کنار افزایش نرخ رشد سپرده‌های بانک است.  

وی در عین حال تاکید کرد: از دیدگاه کارشناسان امر، بهبود وضعیت این دو شاخص به‌ صورت همزمان بسیار دشوار است. 

بیگدلی در ادامه به وضعیت واگذاری املاک مازاد بانک و عزم جدی برای چابک و مولد سازی دارایی‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: از ابتدای سال 95  تا کنون تعداد 980 ملک به مبلغ تقریبی 12 هزار و 500 میلیارد ریال به فروش رسیده است.  

مدیرعامل بانک ملت با بیان اینکه بسیاری از این املاک علیرغم میل بانک و برای وصول مطالبات و حفاظت از منافع سپرده گذاران و سهامداران به دارایی های بانک اضافه شده است اظهار داشت: سهم فروش املاک در سال گذشته تعداد 534 ملک به مبلغ سه هزار و 933 میلیارد ریال بود که در 5 ماهه نخست سال جاری نیز تعداد 196 ملک به مبلغ بیش از یک هزار و 300 میلیارد ریال به فروش رسیده که در مقایسه با پنج ماه نخست سال جاری، با مدت مشابه سال گذشته از جهت تعداد 30 درصد و مبلغ 80 درصد رشد داشته است.  

وی در زمینه واگذاری املاک مازاد بانک یادآور شد: عملکرد بانک ملت با استفاده از تیم تخصصی بازاریابی و فروش در این بخش، در نظام بانکی موفق و درخشان بوده است.  

بیگدلی در ادامه خاطر نشان کرد: دو محور از محورهای 9 گانه سند چشم‌ انداز بانک ملت در افق سال 1400، "واگذاری سهام شرکت‌های مشمول واگذاری" و "نقش ‌آفرینی در اقتصاد مقاومتی" است.  

مدیرعامل بانک ملت با اشاره به اهداف این محورها تصریح کرد: بهبود فرآیند فروش املاک مازاد و همچنین ساماندهی وضعیت سرمایه گذاری در املاک به منظور آماده‌سازی برای فروش، تحت محور استراتژیک "سرآمدی و سودآوری پایدار و با کیفیت" از جمله هدف‌های تعیین شده بانک ملت است. 

وی بر همین اساس گفت: انتظار می‌رود واگذاری املاک مازاد بانک به نحو شایسته و با فرآیند بهتر نسبت به گذشته تداوم داشته باشد.
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت