صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۳۹۵۹۷
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۱ - ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - 04 August 2018

بانکداری ایرانی ـ نماد بانک دی در بازار سرمایه ، پس از دو سال توقف؛ سرانجام برای انجام معاملات؛ با 50درصد کاهش قیمت نسبت به دو سال گذشته، بازگشایی شد.

بانکداری ایرانی ـ نماد بانک دی در بازار سرمایه ، پس از دو سال توقف؛ سرانجام برای انجام معاملات؛ با 50درصد کاهش قیمت نسبت به دو سال گذشته، بازگشایی شد. 

بانک دی که از تاریخ 29 تیر 95 به دلیل برگزاری مجمع و تایید صورت‌های مالی سال 94 بسته شده بود در دوسال گذشته به دلیل اختلافاتی که بر سر  صورتهای مالی با بانک مرکزی، سازمان بورس و حسابرسی داشت اجازه برگزاری مجمع و بازگشایی نماد بانک را نداشت اما سرانجام بانک مرکزی در 18 دی 96 اجازه داد که بانک با سهامداران خود مجمع را برگزار کند و بعد از طی مراحل نماد بانک در بازار سرمایه بازگشایی شد.

درآخرین صورتهای  مالی تلفیقی منتشره بانک که به  پایان سال مالی 96 اختصاص دارد اعلام شده که بانک شش هزار و 400 میلیارد ریالی دی در پایان 96 بیش از 44هزار میلیارد ریال زیان انباشته دارد. 

بدهی بانک 371 درصد افزایش یافته و به رقم 37 هزار میلیارد ریال رسید . در مقابل مطالبات بانک با رشدی 10 درصدی به  26هزار میلیارد رسید.

بانک دی اعلام کرده که در سال 96 بالغ بر 28هزار و 801 میلیارد ریال زیان خالص  شناسایی کرده که به هر یک از 6میلیارد   و 400 میلیون سهم،  مبلغی معادل  4529 ریال اختصاص داده خواهد شد.

جمع درآمد بانک مشاع بانک در سال 96 20 هزار میلیارد ریال بوده اما درآمد  غیرمشاع بانک که به قول مدیر عامل بانک نشان دهنده بهره برداری از منابع ارزان است با 135 درصد افزایش نسبت به سال 95 به مبلغ 43 هزار میلیارد ریال رسید. 

دی در سال 96 بیش از 95 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده و در مقابل نزدیک به 200 هزار میلیارد ریال سپرده جمع آوری کرده که اندکی نسبت به سال 95 کاهش را تجربه کرده است. 
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت