صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۳۷۹۴۹
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۶ - ۲۰ تير ۱۳۹۷ - 11 July 2018

عملکرد سه ماهه پست بانک در دریافت و پرداخت یا همان حساب تسهیلات اعطایی و سپرده جمع آوری شده ؛ نشان می دهد که مانده تسهیلات این بانک در بهار 97 بالغ بر 55هزار و 882 میلیارد ریال است که نسبت به دوره مشابه در سال 96 با رقم 40 هزار میلیارد ریال بیش از 40 درصد رشد داشته است .

بانکداری ایرانی ـ عملکرد سه ماهه پست بانک در دریافت و پرداخت یا همان حساب  تسهیلات اعطایی و سپرده جمع آوری شده ؛ نشان می دهد که مانده تسهیلات این بانک در بهار 97 بالغ بر 55هزار و 882 میلیارد ریال است که نسبت به دوره مشابه در سال 96 با رقم 40 هزار میلیارد ریال بیش از 40 درصد رشد داشته است . 

به گزارشبانکداری ایرانی ، درآمده حاصله از تسهیلات اعطایی پست بانک در سه ماهه نخست سال 97 حدود یک هزار و 519 میلیارد ریال بود .
نکته جالب توجه اینکه ثبت رقم مانده  55 هزار میلیارد ریال در سه ماه از کل مبلغ سال 95 که حدود 43هزار میلیارد ریال بوده پیشی گرفته است . 

در خرداد 97 پست بانک هشت هزار و 879 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد که درآمد حاصله از آن در این ماه 458 میلیارد ریال شد.

این در حالی است که در فروردین 97 این بانک حدود 3 هزار میلیارد ریال و در اردیبهشت ماه نیز حدود 6 هزار میلیارد ریال تسهیلات  پرداخت کرده بود لذا این بانک روند روبه رشدی  را در پرداخت تسهیلات در پیش گرفته است. 

بیشترین تسهیلات اعطایی بانک در بهار به مشارکت مدنی با رقم 18 هزار و 608 میلیارد ریال و پس از آن به قرض الحسنه با رقم 16هزار و 474 میلیارد ریال اختصاص داشت. 

وضعیت جمع آوری سپرده 

مانده سپرده پست بانک در بهار  97 بالغ بر 57هزار و 960 میلیارد ریال بوده که برای این حساب حدود یک هزار و 390 میلیارد ریال سود به سپرده‌گذاران پرداخت  کرده است. 

در سه ماهه نخست 96 این بانک 51 هزار میلیارد ریال مانده سپرده داشت که نشان دهنده رشد 11 درصد مانده گیری سپرده در سال 97 است. 

در خرداد 97 این بانک 138 هزار میلیارد ریال گردش مالی داشته که بیشترین رقم متعلق به سپرده های قرض الحسنه جاری با رقم 108 هزار و 565 میلیاردریال بود . 

وضعیت سپرده گیری پست بانک در ماههای نخست سال روند متفاوتی داشت و از رقم  57 هزار در فرودرین ماه  به 56 هزار در اردیبهشت رسید اما  در نهایت در خرداد97  مجددا به رقم 57 هزار برگشت. دلیل این امر نیز به ماهست فعالیت های  پست بانک مرتبط است . این بانک علاوه بر محیط شهری ، در نقاط محروم و روستاها نیز فعالیت گسترده ای دارد و بعضا در فصل بهار با نوسانات مواجهه می شود.

 در مجموع ، پست بانک در سال 97 نسبت به سال 96 در پرداخت تسهیلات و جمع اوری سپرده عملکرد بهتری داشت این درحالی است که در سال 97 به دلیل نوسانات ارز ؛ اغلب  سپرده های خود را از بانکها خارچ کردند اما با این حال شاهد ان هستیم که پست مشتریان خود را حفظ کرده و با کمبود منابع مواجهه نشده است . 

صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت