صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۳۷۸۱۴
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۷ - ۱۹ تير ۱۳۹۷ - 10 July 2018

بانکداری ایرانی ـ نسبت بدهی غیر جاری و جمع‌ها، شرکت تجارت الکترونیک پارسیان که از نسبت های مهم مالی هر شرکتی هستند، در سال 96 نسبت به سال 95 با اندکی بهبود روبرو شد.

بانکداری ایرانی ـ نسبت بدهی غیر جاری و جمع‌ها، شرکت تجارت الکترونیک پارسیان که از نسبت های مهم مالی هر شرکتی هستند،  در سال 96 نسبت به سال 95 با اندکی بهبود روبرو شد.

به گزارش بانکداری ایرانی ؛ جمع بدهی جاری و غیر جاری شرکت در سال 96 مبلغ هشت هزار و 103 میلیارد ریال و 57 میلیارد ریال بود. 

دارایی جاری و غیر جاری نیز در سال 96 مبلغ  هشت هزار میلیارد ریال و چهار هزار و 165 میلیارد ریال بود. 

در صورتهای ملی سال 96 شرکت تجارت الکترونیک پارسیان، جمع بدهی‌های هشت هزار و161 میلیارد ریال و جمع دارایی ها 12هزار و 179 میلیارد ریال گزارش شده است. 

این اعداد گویای آن است که نسبت های مالی بهبود داشته است.

 نسبت بدهی جاری در وضعیت بهتری نسبت به غیرجاری دارد؛ چرا که  نسبت بدهی جاری عدد یک است . 

نسبت بدهی غیرجاری عدد 0.013 است که  نشان دهنده ان است که این شرکت از همه ظرفیت های بدهی خودبهره نبرده است. نسبت جمع بدهی نیز به عدد 0.67 رسیده است . در سال 95 نسبت بدهی جاری عدد 0.009 بود در همین سال نسبت بدهی غیر جاری عدد  0.63 بود. 

گفتنی است که نسبتهای بدهی جاری و غیر جاری باید حدود یک باشد و چنانچه  خیلی بالاتر از عدد یک باشد یعنی شرکت دارای ریسک زیادی است و چنانچه خیلی از عدد یک کمتر باشد یعنی شرکت از پتانسیل شرکت استفاده مناسب نکرده است.

صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت