صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۳۶۶۹۱
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۷ - ۰۳ تير ۱۳۹۷ - 24 June 2018

بانکداری ایرانی ـ بانک ملت در سال 96 از تمامی بحران‌های مالی و بانکداری که در سال‌های اخیر گریبان بانک‌ها را گرفته بود خارج شده و توانسته نسبت به دیگر بانک‌های بزرگ که هنوز از زیان انباشته و کاهش سود رنج می‌برند وضعیت بهتری داشته‌باشد .

بانکداری ایرانی ـ بانک ملت در سال 96 از تمامی بحران‌های مالی و بانکداری که در سال‌های اخیر گریبان بانک‌ها را گرفته بود خارج شده و توانسته نسبت به دیگر بانک‌های بزرگ که هنوز از زیان انباشته و کاهش سود رنج می‌برند وضعیت بهتری داشته‌باشد . 

به گزارش بانکداری ایرانی ، بانک پنجاه هزار میلیارد ریالی ملت  که سود هر سهم سال مالی منتهى به اسفند ٩٦ را ۱۳۸ ریال پیش‌بینی کرده بود توانست با تعدیل مثبت 41 درصدی سود را به 194 ریال رسانده و با خبرخوب به استقبال سهامداران خود در مجمع عمومی سالیانه 96 برود . علاوه بر این، بانک ملت برای سال 95 حدود 80 ریال سود ساخته بود که با رشدی 142درصدی مواجه شد.

سود خالص بانک ملت در سال 96 نزدیک به 10 هزار میلیارد ریال بوده که نسبت به سال 95 با رقم 3هزار و982 میلیارد ریال قریب به 145 درصد رشد را تجربه کرد. 

سودآوری با تسعیر ارز

طبق نامه بانک ملت که برای سهامداران انتشار یافته بود، اعلام شده که بخشی از سود خالص 9هزار و 677 میلیاردی بانک ملت در پی محاسبات تسعیر ارز رخ داده است . چرا که  سود خالص پیش بینی شده قبلی 6,887,084 میلیون ریال بوده  که بر اساس تسعیر ارز سود خالص پیش بینی شده فعلی9,677,248 میلیون ریال از دیگر رخدادهایی که در پایان 96 برای بانک ملت  اتفاق افتاد خروج این بانک از لیست بانکهای با زیان انباشته است . 

خروج قاطع از زیان انباشته 

بر اساس این گزارش، در سال 95 بانک ملت بالغ برپنج هزارمیلیارد ریال زیان انباشته داشت، اما در سال 96 نه تنها از این زیان خارج شد بلکه توانست سه هزار و 585 میلیارد ریال سود انباشته کند و خود را از مهلکه زیان انباشته نجات دهد.

دریافت و پرداخت بانک در سال 96

بانک ملت در سال 96 مبلغ 1516 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده که از این محل 147 هزار میلیارد ریال درآمد کسب کرد.  همچنین در سال 96 بانک ملت 4711 هزار میلیارد ریال سپرده جمع آوری کرده که از این محل 154 هزار میلیارد سود به سپرده گذراان پرداخت کرد. 

ورود به پروژه های بزرگ 

این وضعیت سودآوری در سال 97 با شدت بیشتری دنبال خواهد شد.  مدیرعامل بانک ملت طی دیداری که از  کارخانجات و پروژه های مختلفی در منطقه از جمله خطوط تولید کنسانتره گل گهر  و پروژه های شرکت توسعه آهن و‌ فولاد ، پروژه ذوب جهان فولاد و معدن شماره ۳  داشت مقرر شد تا همکاری های زیادی صورت گیرد که در نهایت سوداوری بیشتری را برای دو طرف تضمین می کند . 

صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت