صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۳۵۹۸۶
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۳ - ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - 13 June 2018

یک عضو کمیسیون صنایع مجلس با گلایه از اینکه طی چند هفته اخیر قیمت خودرو ۸۰ تا ۹۰ درصد افزایش پیدا کرده است، گفت: چرا باید دولت بازار خودرو را رها کرده و مردم را در بلاتکلیفی قرار دهد.

 بانکداری ایرانی ـ یک عضو کمیسیون صنایع مجلس با گلایه از اینکه طی چند هفته اخیر قیمت خودرو ۸۰ تا ۹۰ درصد افزایش پیدا کرده است، گفت: چرا باید دولت بازار خودرو را رها کرده و مردم را در بلاتکلیفی قرار دهد.

محمد رضا منصوری در گفت وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه در شرایط موجود و تشدید تحریم ها خودروسازان داخلی با محدودیت های بیشتری روبه رو خواهند شد، اظهارداشت:در حال حاضر ما رضایت کاملی از صنعت خودروی کشور نداریم اما شرایط ایجاب می کند تا حمایت های لازم از این صنعت اعمال شود.

وی با گلایه از اینکه طی چند هفته اخیر قیمت خودرو 80 تا 90 درصد افزایش پیدا کرده است، افزود: این موضوع برای نمایندگان مجلس بسیار سوال برانگیز است که چرا باید دولت بازار خودرو را رها کرده و مردم را در بلاتکلیفی قرار دهد.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: براساس توافقات به عمل آمده و البته محاسبه هزینه های تولید قرار شده خودروهای زیر 45 میلیون تومان بیشتر از 7 درصد گران نشوند تا در ادامه این تصمیم بازار تا حدودی به سمت آرامش حرکت کند.

منصوری با اعلام اینکه باید با مدیریت لازم عرضه خودرو متناسب با تقاضا باشد، گفت: در حال حاضر سرمایه سرگردان مردم به سمت بازار خودرو هدایت شده و سکوت واحدهای نظارتی هم عاملی شده تا بازار دلالی در این بخش رونق پیدا کند.

وی اضافه کرد: در جلسه آینده کمیسیون صنایع مجلس با دعوت از وزیر صنعت برنامه روشن این وزارتخانه را برای مدیریت بازار خودرو بررسی خواهیم کرد.
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت