صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۳۵۵۰۸
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۲ - ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ - 07 June 2018

مرکز مدیریت راه های کشور براساس اطلاعات دریافتی از ۲۱۹۵ ترددشمار فعال از کاهش 6.6 درصدی ترددهای برون شهری در 24 ساعت گذشته نسبت به شبانه روز پیش از آن خبر داد و محدودیت های ترافیکی آخر هفته را اعلام کرد.

 بانکداری ایرانی ـ مرکز مدیریت راه های کشور براساس اطلاعات دریافتی از ۲۱۹۵ ترددشمار فعال از کاهش 6.6 درصدی ترددهای برون شهری در 24 ساعت گذشته نسبت به شبانه روز پیش از آن خبر داد و محدودیت های ترافیکی آخر هفته را اعلام کرد.

به گزارش  وزارت راه و شهرسازی، سهم وسایل نقلیه سنگین در تردد 24 ساعت گذشته 10.9 درصد بود.
اوج تردد بین ساعت های 19 تا 20 و کمترین تردد بین ساعت های چهار تا پنج صبح صورت گرفت.
به گزارش ایرنا، با آگاهی از این موضوع می‌توان ساعت مناسب ‌تری را برای سفر انتخاب کرد.
در 24 ساعت گذشته بیشترین تردد وسایل نقلیه در آزادراه های کرج- تهران محدوده استان البرز با عبور ۱۱۳ هزار و ۲۹۶ دستگاه خودرو به ثبت رسید. 
اکنون تردد در همه جاده ها به ‌استثنای محورهای بسته به ‌روال عادی در جریان است.
برپایه این گزارش، محور رامیان- اولنگ- شاهرود در استان های گلستان و سمنان، محور فرعی شمشک-دیزین در استان های البرز و تهران و محور عجب شیر- آذرشهر (محدوده پل گله زار) در استان آذربایجان شرقی به دلیل مداخلات جوی و نبود ایمنی کافی بسته است.

*محدودیت‌ ترافیکی جاده‌‌های منتهی به شمال‌ کشور
‌تردد موتور‌سیکلت تا ساعت 6 صبح شنبه (نوزدهم خرداد) در محورهای کرج - چالوس‌، هراز، فیروزکوه و محور تهران - سمنان - مشهد و برعکس ممنوع است.
البته تردد موتورسیکلت‌های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت‌های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بدون مانع خواهد بود.

* محور کندوان یکطرفه می‌شود
تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 12 جمعه هجدهم خرداد تا 2 بامداد شنبه نوزدهم خرداد، از کرج به سمت مرزن‌آباد ممنوع است.
با اعلام ماموران پلیس راه، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 15 جمعه تا 2 بامداد دوشنبه از مرزن‌آباد به سمت کرج به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.
نوزدهم تا بیست و دوم خردادماه ‌نیز محور کرج- چالوس به دلیل اجرای عملیات کارگاه جاده‌ای (‌تونل‌های امیرکبیر و کندوان) از ساعت 21 در حوزه استان مازندران (مرزن‌آباد‌) و از ساعت 22 و30 در حوزه استان البرز (میدان امیرکبیر کرج‌) تا ساعت 5 بامداد روز بعد بسته است و تردد از محورهای فیروزکوه و هراز انجام می‌شود.

* جمعه محور هراز‌ یکطرفه است
تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 12 جمعه تا 2 بامداد شنبه، از رودهن به سمت آمل ممنوع است.
با اعلام ماموران پلیس راه، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 14 جمعه تا 2 بامداد شنبه، از آب اسک به سمت رودهن (محدوده مشاء) به‌صورت یک‌طرفه میسر می شود.

* محدودیت ترافیکی و‌سایل نقلیه سنگین 
در محور کندوان‌ تردد انواع تریلر‌، کامیون و کامیونت از ‌کرج به چالوس و برعکس همچنان ممنوع است.
ممنوعیت تردد تریلرها در محور هراز ادامه دارد. کامیون ها و کامیونت ها نیز از ساعت 6 تا 24 امروز پنجشنبه و همچنین از ساعت 6 صبح جمعه تا ساعت 12 شنبه نمی توانند از این محور عبور کنند.
در محور فیروزکوه تردد همه تریلرها از ساعت 8 تا 22 امروز پنجشنبه و از ساعت 8 جمعه تا ساعت 8 شنبه ممنوع است.
تردد همه تریلرها و کامیون ها نیز از ساعت 8 تا 24 جمعه در محور قدیم رشت- قزوین و برعکس و همچنین آستارا- اردبیل و برعکس، ممنوع اعلام شد.
تردد این خودروها از ساعت 15 تا 24 جمعه در محور سلفچگان- قم (باند رفت به سمت قم) ممنوع شده و مسیر جایگزین آن، آزادراه تهران- ساوه است.
در محورهای مشهد- قوچان- شیروان- بجنورد- آشخانه- جنگل گلستان و برعکس نیز این محدودیت از ساعت 8 تا 22 جمعه وجود دارد.
هیچ کدام از انواع تریلرها و کامیون ها نمی توانند از ساعت 16 تا 24 پنجشنبه و 8 تا 24 جمعه در محورهای مشهد- سبزوار، مشهد- تربت حیدریه و برعکس تردد کنند.
حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از این محدودیت ها مستثنا شده اند.
مسافران می‌توانند برای دریافت اطلاعات تفصیلی راه‌ها و خلاصه آخرین وضعیت جاده‌ها، عدد 141 را به شماره 1000141 پیامک کنند یا با شماره‌های 141 و 88925252 تماس بگیرند.
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت