صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۳۱۷۴۱
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۶ - ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 22 April 2018

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب اسلامی بر استفاده از کالای ایرانی در کشور تاکید کرد و گفت: استفاده از کالای داخلی تنها یک مساله اقتصادی نیست بلکه موضوعی فرهنگی و تقویت فرهنگ خودباوری درجامعه است.

 بانكداري ايراني  ـ رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب اسلامی بر استفاده از کالای ایرانی در کشور تاکید کرد و گفت: استفاده از کالای داخلی تنها یک مساله اقتصادی نیست بلکه موضوعی فرهنگی و تقویت فرهنگ خودباوری درجامعه است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید ابوالحسن نواب روز یکشنبه درگفت و گو با  ایرنا افزود: با تقویت این فرهنگ و استفاده از تولیدهای داخلی به عزت و استقلال کشورمان کمک شایانی می کنیم چرا که کیفیت کالاهای ایران از 50 درصد کشورهای دیگر جهان بهتر است. 
وی اضافه کرد: رسانه ها و متولیان امور فرهنگی نقش مهمی در تقویت باورهای اعتقادی مردم در این خصوص دارند چرا که با موج خرید کالاهای ایرانی، کارگری در کشورمان بیکار نخواهد ماند و وضعیت معیشتی مردم بهبود می یابد. 
وی ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش نیز باید در این حوزه به فرهنگسازی بپردازد و درکتاب های درسی در مقاطع مختلف به تبلیغ استفاده از کالاهای داخلی پرداخته شود. 
نواب تاکید کرد: ترویج کالاهای غربی در جامعه باعث انتقال فرهنگ بیگانگان در کشور می شود این در حالی است که ایران دارای فرهنگ غنی و صنایع مختلف بومی و سنتی است که دراین رابطه باید از همه ظرفیت ها استفاده کرد. 
وی به نقش مسئولان در کنترل کیفیت کالاها اشاره کرد گفت: هر بخش از حکومت شامل قوه مقننه، قضاییه و مجریه یک وظیفه حمایتی از کالای ایرانی را دارند، در همین راستا مراکز نظارتی، تحقیقاتی و پژوهشی باید مشوق ها را افزایش دهند وبر عملکرد تولیدکنندگان و صنعتگران نظارت کنند. 
وی افزود: طی 40 سال گذشته با سرطان قانون مواجه شده ایم و آنها فعالیت تولیدکنندگان را کند کرده است که باید قوانین تصحیح و موثر شود. 
نواب با اشاره به این که باید کسانی که در مقابل تولید سنگ اندازی می کنند محاکمه شوند گفت: افرادی که در ادارات هستند که بر اساس سلیقه های شخصی و یا موارد دست و پا گیر جلوی راه اندازی واحدهای تولیدی را می گیرند این در حالی است که باید به دنبال حل مشکل و موانع موجود باشند. 
رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب اسلامی به نقش حمایتی مردم پرداخت و گفت: ملت ایران طی 40 سال گذشته نشان داده اند که از مدافع انقلاب و تابع ولایت فقیه و رهبری هستند این بار نیز به صحنه خواهند آمد و با خرید کالاهای ایرانی از تولیدکنندگان حمایت می کنند. 
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت