صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۳۰۹۱۸
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۱ - ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ - 12 April 2018

در حال حاضر نیازها و چالش‌های تکنولوژی شناسایی شده و چنانچه استارت‌آپ‌ها، ایده‌های نوآورانه مبتنی بر نرم‌افزاری که قابل ارائه باشد داشته باشند، قطعا سرمایه‌گذاران حاضر به انجام مذاکره و عقد قرارداد با آنها خواهند بود.

مدیرعامل فرابورس ایران در آستانه برگزاری فین‌استارز ۲۰۱۸ با تاکید بر چالش محور بودن این رویداد در سال جاری گفت: در حال حاضر نیازها و چالش‌های تکنولوژی شناسایی شده و چنانچه استارت‌آپ‌ها، ایده‌های نوآورانه مبتنی بر نرم‌افزاری که قابل ارائه باشد داشته باشند، قطعا سرمایه‌گذاران حاضر به انجام مذاکره و عقد قرارداد با آنها خواهند بود.

امیر هامونی با اشاره به اینکه در فین‌استارز که همزمان با یازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه (فاینکس ۲۰۱۸)، برگزار می‌شود شاهد هماوردی میان سرمایه‌گذاران و استارت‌آپ‌های حوزه فناوری‌های مالی هستیم، اظهار کرد: فین‌استارز ۲۰۱۸ بیشتر چالش محور است. 

به‌طوری‌که نیازها و چالش‌های تکنولوژی سرمایه‌گذار را در نشست‌های همفکری که در اسفندماه سال ۱۳۹۶ با سرمایه‌گذاران داشتیم، شناسایی کردیم و بر اساس آن، چالش‌های مطرح را از طریق سایت فین‌استارز به استارت‌آپ‌های کشور اعلام کردیم.

  وی در ادامه افزود: فعالان بازار سرمایه چنانچه برای حل این چالش‌ها که توسط سرمایه‌گذاران اعلام شده است، ایده نوآورانه مبتنی بر نرم افزار قابل ارائه داشته باشند، می‌توانند با سرمایه‌گذاران وارد مذاکره شوند. مدیرعامل فرابورس ایران با اشاره به اینکه چندین استارت‌آپ‌که در فین‌استارز ۲۰۱۷ معرفی شدند، اکنون در مرحله رشد و توسعه هستند، گفت: این استارت‌آپ‌ها تبلیغات بیلبوردی در سطح شهر را آغاز کرده‌اند و فین‌استارز به برندینگ آنها کمک کرده است. همچنین با نوآوری‌ها و اقدامات مبتکرانه‌ای که در این حوزه صورت می‌گیرد در فین‌استارز ۲۰۱۸ شاهد ظهور استارت‌آپ‌های جدیدی خواهیم بود که در حوزه تکنولوژی مالی در فرابورس ایران و بازار سرمایه می‌توانند نقش‌آفرینی کرده و چالش‌های تکنولوژیک بازار را حل کنند. هامونی  تصریح کرد: قطعا با تکنولوژی‌های مالی و فین‌تک‌ها می‌توانیم بسیاری از مسائل خاص خود در بازار از جمله اطلاعات نامتقارن و کژمنشی یا کج‌گزینی‌ها را حل کنیم. 

مدیرعامل فرابورس به نقش فناوری مالی در سایر حوزه‌ها نیز اشاره کرد و گفت: فین‌تک برای سایر حوزه‌ها چون حسابداری و حسابرسی نیز راهکار دارد و استارت‌آپ‌هایی وجود دارند که در این بخش هم می‌توانند به مجموعه‌های سازمان حسابرسی و حسابرسان معتمد سازمان بورس کمک کنند. به این‌صورت حسابرسان و صنعت حسابرسی ما هم می‌تواند با پوست‌اندازی و روش‌های نوین تکنولوژی، ریاضی و آمار از حسابرسی دستی عبور کند؛ قطعا اینها، حوزه‌های جذاب و مورد توجه فین‌استارز ۲۰۱۸ است.

مدیرعامل فرابورس ایران همچنین با اشاره به اتفاقات مهمی که در بازار سرمایه رخ داده است، گفت: ورود سرمایه‌های ریسک‌پذیر در حوزه تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها در قالب صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه از جمله اتفاقات مهم اخیر در بازار سرمایه است؛ به‌گونه‌ای‌که به‌تازگی شاهد درخواست تامین مالی برای عرصه هنر و فرهنگ در قالب پروژه‌های سینمایی، فیلم‌نامه‌ای، حتی فیلم‌های سینمایی و اماکن سینمایی مانند سالن‌های سینمایی و پردیس‌های سینمایی در قالب صندوق‌های جسورانه بودیم که امکان انجام این کار در سال جاری فراهم است.
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت