صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۳۰۱۷۰
تاریخ انتشار: ۲۱:۲۸ - ۱۳ فروردين ۱۳۹۷ - 02 April 2018

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: تولید کالای کیفی با قیمت مناسب و ارائه خدمات مطلوب پس از فروش از جمله راهکارهای مهم در تحقق پذیری شعار سال و در عین حال اهداف وسیاست های اقتصاد مقاومتی است.

بانكداري ايراني ـ عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: تولید کالای کیفی با قیمت مناسب و ارائه خدمات مطلوب پس از فروش از جمله راهکارهای مهم در تحقق پذیری شعار سال و در عین حال اهداف وسیاست های اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش تسنیم، غلامرضا کاتب در مصاحبه با رادیو ضمن اشاره به نامگذاری سال 97 به سال «حمایت از کالای ایرانی» از سوی مقام معظم رهبری افزود: برای دستیابی به رونق اقتصادی و خوداتکایی در کشور راهی جزء تحقق اهداف و سیاست های اقتصاد مقاومتی وجود ندارد.

وی همچنین اظهارداشت: تولید کالای کیفی با قیمت مناسب و ارائه خدمات مطلوب پس از فروش از جمله راهکارهای مهم در تحقق پذیری شعار سال و در عین حال اهداف وسیاست های اقتصاد مقاومتی است.

نماینده مردم شهرستان های گرمسار، آرادان و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به این جمله که نقش تولیدکنندگان در این مسیر بسیار پر رنگ و بی بدیل است، گفت: برنامه ریزی و سیاست گذاری در جامعه باید به نحوی باشد که صنعتگران و کار آفرینان بتوانند با هزینه کمتر کالاهای رقابت پذیر و صادرات محور تولید و به بازارهای مصرف داخلی وخارجی عرضه کنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: برای تولید کالا در تراز جهانی باید کارخانجات به تکنولوژی و فناوری روز دنیا مجهز باشند و درعین حال مواد اولیه مرغوب ارزان و آسان در اختیار تولیدکنندگان قرار گیرد.

کاتب بیان داشت: جدا از این تولیدکنندگان باید به بحث نوآوری، خلاقیت، بسته بندی مناسب، بازاریابی کارآمد، تبلیغات موثر، برندسازی، ارتقای بهره وری و مصادیقی از این نوع توجه کنند چرا که تمامی این موارد در شکوفایی تولید و تحقق شعار سال بسیار مهم ونقش آفرین است.

وی همچنین گفت: متاسفانه برخی از کالای کیفی و مرغوب ایرانی امروز با برندهای خارجی به بازار مصرف عرضه می شود که این نشان از بی اعتمادی و عدم باورپذیری مردم به خرید و مصرف اجناس ساخت داخل در جامعه دارد.

نماینده مردم شهرستان های گرمسار، آرادان و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: بدبختانه در سالیان گذشته تولید و عرضه کالا بی کیفیت داخلی ذهنیتی مخدوش در افکار بسیاری از مصرف کنندگان ایجاد کرده و همین طرز تفکر منجر به این شده تا عده ای گمان کنند تنها کیفیت مطلوب را باید در اجناس خارجی جستجو کرد.

وی تاکید کرد: این عارضه فرهنگی به مدد عرضه تولیدات کیفی به بازار، فرهنگ سازی، آموزش، اطلاع رسانی و برندسازی باید در جامعه برطرف شود.

کاتب در ادامه جلب مشارکت آحاد ملت در بحث تولید را از دیگر راهکارهای مهم در راستای تحقق شعار سال برشمرد و گفت: متاسفانه در شرایط فعلی سهم مشارکت مردم در تولیدات داخلی به نسبت جامعه جهانی بسیار پائین است.

وی افزود: اگر این سهم مشارکت افزایش پیدا کند و مردم در تولیدات داخلی خود را سهیم بدانند به یقین در مصرف و عرضه این کالاها نیز خود را سهیم خواهند دانست.

نماینده مردم شهرستان های گرمسار، آرادان و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود راه اندازی شبکه «ایران کالا» را اقدامی مبارک و موثر در جهت معرفی کالاهای ایرانی دانست و اظهارداشت: تولیدکنندگان داخلی امروز بدون پرداخت هزینه ای به راحتی می توانند کالاهای خود را در این شبکه به جامعه مخاطب عرضه کنند این در حالیکه در گذشته تبلیغ کالاهای ساخت داخل با هزینه های بسیار سنگین برای صنعتگران و کار آفرینان همراه بود.

وی یادآورشد: تبلیغات در جهت جلب توجه و نظر مشتری و فروش کالا در بازار رقابتی دنیای امروز بسیار حائز اهمیت و نقش آفرین است.
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
پربازدیدها
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت