صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۲۷۷۵۴
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۹ - ۰۹ اسفند ۱۳۹۶ - 28 February 2018

بانكداري ايراني ـبیمه رازی با اتهام اختلاس ۱۰۰ میلیارد تومانی از سوی یک رسانه روبرو شده اما سهام آن امروز در فرابورس بیش از ۳ درصد رشد کرده است.

 بانكداري ايراني  ـبیمه رازی با اتهام اختلاس ۱۰۰ میلیارد تومانی از سوی یک رسانه روبرو شده اما سهام آن امروز در فرابورس بیش از ۳ درصد رشد کرده است.

 بیمه رازی که با سرمایه 200 میلیارد تومانی در بازار پایه ب فرابورس حضور دارد با اعلام اختلاس 100 میلیارد تومانی  روبرو شده اما سهام آن امروز بیش از 3 درصد رشد کرده است.

در این رابطه خبرگزاری فارس در گزارشی اعلام کرد بهمن ماه سال گذشته به یکباره هیات مدیره بیمه رازی تصمیم به تغییر مدیرعامل شرکت گرفت و با توجه به آنی بودن تصمیم، به طور موقت سرپرستی برای این شرکت بیمه تعیین شد. این سرپرستی تا تیر ماه سال جاری ادامه یافت و پس از آن هیات مدیره شرکت، محمود امراللهی مدیرعامل سابق بیمه ایران را به عنوان مدیرعامل شرکت بیمه رازی برگزید.

اما علت این تغییر یا برکناری یکباره مدیرعامل و تعیین یکباره سرپرست چه بود؟‌ براساس اطلاعات به دست آمده، این تغییرات پس از کشف یک فساد بزرگ مالی در بیمه رازی انجام شده است.

ماجرا از این قرار است که برخی مدیران این شرکت طی چند سال، با اسناد جعلی و غیرواقعی اسنادی را به عنوان خسارت بیمه‌گذاران و مشتریان ثبت می‌کردند،اما با توجه به اینکه این اسناد در فرایند چندین ساله ارائه و ثبت می‌شد، در ظاهر حجم خسارات رقم غیرواقعی را نشان نمی‌داد.

طبق بررسی‌های انجام شده در طی چند سال از محل ثبت خسارات غیرواقعی در بخش بیمه شخص ثالث، رقمی بالغ بر 100 میلیارد تومان با این روش از حساب شرکت برداشت شده است.

گفته می‌شود یکی از متهمان اصلی این پرونده به محض کشف این فساد، از کشور گریخته است. البته در فرایند پیگیری این پرونده برخی مسئولان دیگر که حوزه کاری آنها با این پرونده و فساد مرتبط بوده، دستگیر و بازجویی شده‌اند.

به همین دلیل بود که پس از تغییر مدیرعامل سابق، مدیرعامل جدید شرکت دست به تغییرات گسترده در مدیریت شرکت بیمه رازی زده است.
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت