صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۲۶۰۲۱
تاریخ انتشار: ۰۰:۳۴ - ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ - 07 February 2018

بانكداري ايراني - بانک دولتی رفاه برنامه واگذاری 1.82 و 5.44 درصدی دو شرکت بورسی سرمایه‌گذاری‌ صندوق بازنشستگی و حفاری شمال را اعلام کرد که منجر به صف خرید "حفاری" شد.

بانكداري ايراني بانک دولتی رفاه برنامه واگذاری 1.82 و 5.44 درصدی دو شرکت بورسی سرمایه‌گذاری‌ صندوق بازنشستگی و حفاری شمال را اعلام کرد که منجر به صف خرید "حفاری" شد.

بانک رفاه کارگران قصد واگذاری 1.82 درصد از سهام سرمایه‌گذاری‌ صندوق بازنشستگی کشوری و 5.44 درصد از سهام شرکت حفاری شمال در 23 بهمن جاری در بورس تهران را دارد تا در صورت معامله در ترکیب سهامداری دو شرکت مذکور خارج شود.

سرمایه‌گذاری‌ صندوق بازنشستگی کشوری که با سرمایه 2.7 هزار میلیارد تومانی در بازار اول معاملات بورس حضور دارد و به دلیل عدم ارائه صورتهای مالی میاندوره ای 6 ماهه حسابرسی شده مشمول فرایند تعلیق شده، طی روزهای آینده شاهد عرضه عمده خواهد بود.

بر این اساس،بیش از 493 میلیون سهام "وصندوق" معادل 1.82 درصد با قیمت پایه 234 تومان هر سهم و به ارزش 115.4 میلیارد تومان بصورت یکجا و نقد توسط بانک رفاه کارگران عرضه می شود.

همچنین اعلام واگذاری 5.44 درصد از سهام شرکت حفاری شمال توسط بانک رفاه کارگران منجر به صف خرید این شرکت بورسی در پایان معاملات دیروز شد.

به این ترتیب،"حفاری"260.5 میلیارد تومانی که به دلیل عدم ارائه صورتهای مالی میاندوره ای 6 ماهه حسابرسی شده و گزارش فعالیت ماهانه دی ماه مشمول فرایند تعلیق شده، شاهد عرضه بیش از 141 میلیون سهم به قیمت 4639 ریالی هر سهم و ارزش 65.8 میلیارد تومان خواهد بود.
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت