صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۲۳۶۳۵
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۳ - ۲۰ دی ۱۳۹۶ - 10 January 2018

بانكداري ايراني -شرکت بیمه نوین در شش ماهه نخست سال با ثبت سود 133 میلیارد ریالی طی یک سال گذشته 73 درصد وضعیت سودآوری خود را ارتقاء داده و بر این اساس توانسته حدود 40 درصد از زیان انباشته سالهای گذشته را کاهش دهد.

 بانكداري ايراني -شرکت بیمه نوین در شش ماهه نخست سال با ثبت سود 133 میلیارد ریالی طی یک سال گذشته 73 درصد وضعیت سودآوری خود را ارتقاء داده و بر این اساس توانسته حدود 40 درصد از زیان انباشته سالهای گذشته را کاهش دهد.

به گزارش  بانكداري ايراني  ، شرکت بیمه نوین هیجدهمین شرکت بیمه گری بود که در سال 1384 در صنعت بیمه ایران  با حمایت بانک اقتصاد نوین  آغاز به کار کرد و در حال حاضر توانسته با حدود تقریبی ،   2 درصد از سهم بازار بیمه را به خود اختصاص دهد . این شرکت در  9 خرداد سال جاری با افزایش سرمایه 700 میلیاردی  از محل مطالبات و آورده نقدی  یک هزار و 500 میلیارد ریالی شد.  

علاوه بر این ، شرکت بیمه نوین که در حال حاضر در بازار( پایه ب ) فرابورس  معامله می شود،  طی اطلاعیه ای در ابتدای  دی ماه  سال جاری اعلام کرده است که درخواست پذيرش سهام شرکت بيمه نوين در فرابورس ايران در جلسه مورخ 30/08/1396 هيئت محترم پذيرش فرابورس مطرح و با پذيرش در بازار دوم فرابورس ايران موافقت به عمل آمده است . 

بررسی عملکرد شرکت در شش ماهه نخست سال 96

بر اساس این گزارش ، صدور حق بیمه این شرکت در شش ماهه منتهی به 31 شهریور 96 معادل  یک هزار و 981 میلیارد ریال بوده که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته 18 درصد افزایش داشته است . شرکت،  بر اساس این صدور حق بیمه در این دوره مورد بررسی یک هزار و 463 میلیارد ریال عایدی داشته که در ای حوزه نیز با رشد 21 درصدی روبرو شده است . 

در مقابل خسارت پرداختی شرکت در دوره شش ماهه نخست سال کاهش 11 درصدی داشته و از رقم یک هزار و 165 میلیارد ریال در سال 95 به یک هزار میلیارد ریال در سال 96 رسید . 
زیان انباشته شرکت در حال 453 میلیارد ریال است که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته با رقم 723 میلیارد ریالی حدود 37 درصد کاهش را نشان می دهد. 

بدهی های شرکت در شش ماهه نخست امسال کاهش چشمگیر 30 درصدی  داشته و  از رقم   489  میلیارد ریال در سال 95 به رقم 308 میلیارد ریال  در سال جاری رسید . در مقابل ، مطالبات شرکت در این دوره افزایش 26 درصدی داشته و به رقم  یک هزار و 500 میلیارد ریال رسید. 

صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت