صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۲۳۱۷۹
تاریخ انتشار: ۰۰:۲۸ - ۱۶ دی ۱۳۹۶ - 06 January 2018

بانكداري ايراني - از ابتدای هفته فشار سنگین عرضه دلار از سوی صرافی بانک‌ها، حرکت معامله‌گران به سمت سایر ارزها از جمله یورو را رقم زد. تداوم فشار عرضه و شناسایی سود میان معامله‌گران، دلار را با افت ۳۰ تومانی روبه‌رو کرد.

بانكداري ايراني - تداوم فشار عرضه و شناسایی سود میان معامله‌گران، دلار را با افت ۳۰ تومانی روبه‌رو کرد و افت ۱۸۵ تومانی یورو به نرخ ۵۳۴۵ تومان را رقم زد. 

هر دلار آمریکا با رشد هفتگی ۳ درصدی به نرخ ۴۳۳۰ تومان معامله شد. پس از روند کم‌نوسان دلار زیر ۴۲۰۰ تومان، از شنبه رشد تقاضای سفته‌بازی با ریسک‌های غیراقتصادی، تشدید نوسانات را رقم زد. به صورتی که دلار در میانه معاملات روز چهارشنبه حتی بالاتر از سطح ۴۴۰۰ تومان نیز قرار گرفت. اما چشم‌انداز تخلیه حباب بازار ارز کاهش چشمگیر حجم معاملات را رقم زد. 

از ابتدای هفته فشار سنگین عرضه دلار از سوی صرافی بانک‌ها، حرکت معامله‌گران به سمت سایر ارزها از جمله یورو را رقم زد. بنابراین روز پنج‌شنبه تداوم فشار عرضه و شناسایی سود میان معامله‌گران، دلار را با افت ۳۰ تومانی روبه‌رو کرد و افت ۱۸۵ تومانی یورو به نرخ ۵۳۴۵ تومان را رقم زد. 

ریزش 40 هزار تومانی سکه
هر سکه طرح جدید با رشد هفتگی 9/ 3 درصدی به قیمت یک میلیون و 468 هزار تومان معامله شد. اونس طلا روز سه‌شنبه، تا سطح 1321 دلار (سقف 5/ 3 ماه) رشد داشت اما چشم‌انداز احتمال تسریع روند افزایش نرخ بهره آمریکا در صورتجلسه نشست اخیر فدرال رزرو، رشد اشتغال بخش خصوصی آمریکا بیش از پیش‌بینی‌ها و با افت یورو (به دلیل کاهش نرخ تورم حوزه اروپا) با رشد شاخص دلار عامل فشار بر اونس طلا شد. اما همچنان روز جمعه پیش از انتشار آمار اشتغال آمریکا، روند کم‌نوسان طلا بالاتر از سطح ۱۳۱۰ دلاری را شاهد بودیم. 

عامل اصلی رشد سکه در بازار نرخ دلار بود. اما با افت ۶۹ تومانی دلار در روز پنج‌شنبه و شناسایی سود سکه، افت ۴۰ هزار تومانی سکه رقم خورد.
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت