صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۲۲۵۶۴
تاریخ انتشار: ۲۳:۵۸ - ۰۸ دی ۱۳۹۶ - 29 December 2017

بانكداري ايراني - زلزله اخیر کرمانشاه و ورود خسارت سنگین به دارندگان مسکن مهر در این حادثه و همچنین زلزله های متعدد در گوشه و کنار ایران ، سبب شد تا نبود پوشش ریسک مصرف کنندگان کالا و خدمات علی الخصوص در بخش مسکن ، مطرح و بیمه مسئولیت در بخش ساخت و ساز مورد توجه قرار گیرد .

بانكداري ايراني - زلزله اخیر کرمانشاه و ورود خسارت سنگین به دارندگان مسکن مهر در این حادثه و همچنین زلزله های متعدد در گوشه و کنار ایران ، سبب شد تا  نبود پوشش ریسک مصرف کنندگان کالا و خدمات علی الخصوص در بخش مسکن ، مطرح و بیمه مسئولیت در بخش ساخت  و ساز مورد توجه قرار گیرد . 

به گزارش بانكداري ايراني ، در همین رابطه ،  رییس شورای شهر تهران اخیرا با توجه به نگرانی های بوجود آمده  مبنی بر میزان خسارت سنگین  زلزله  احتمالی، موضوع اجباری شدن بیمه مسئولیت  برای ساختمانها  را مطرح کرد. محسن هاشمی با تاکید بر اینکه  یکی از کارهای مهمی که می‌توان به پایداری ساختمان‌ها کمک کند اخذ بیمه‌های مختلف مسئولیت است که هم در موقع ساخت و هم پس از ساخت جاری است، اظهار کرد: بیمه‌ها می‌توانند ضلع چهارم نظارت بر ساختمان‌ها باشند که توصیه می‌شود موضوع اجباری شدن بیمه مسئولیت کیفیت ساختمان در دستور کار شورا قرار گیرد تا در یکی از بندهای پایان کار یا جواز ساخت پیش بینی شود.این سخنان در حالی مطرح می شود که همه بخش های ساختمان سازی  با بیمه مسئولیت در گیر نیستند و تنها بخش های کوچکی مانند آسانسور اقدام به خرید حق بیمه می کنند و با همه گیر شدن این بیمه برای کل فرآیند ساختمان سازی می تواند اتفاق مبارکی برای شهروندان باشد . 

بر اساس این گزارش ، بیمه مسئولیت در حال حاضر یکی از کم ترین سهم ها را در پرتفوی شرکت های بیمه گری دارد.  در سال 95 از مبلغ 277 هزار میلیارد ریال حق بیمه تولیدی تنها 13 هزار و 358 میلیارد ریال معادل 4.82 درصد آن  متعلق به بیمه مسئولیت بوده است و نشان از پایین بودن ضریب نفوذ این رشته در بین شهروندان دارد . حال آنکه بر اساس قانون مدنی ایران ، هر شخصی که در نتیجه فعالیت روزمره خود باعث ایجاد خسارت به اشخاص دیگر گردد، مسئول جبران آن خواهد بود.

بر این اساس ،  موضوع بیمه مسئولیت مدنی ، تامین و جبران خسارت هایی می باشد که بر اثر تقصیر و خطا و یا فعالیت مخاطره آمیز بیمه گذار متوجه دیگران شود .به عبارت دیگر در بيمه مسئوليت مدني موضوع بيمه ، تأمين و جبران خسارتهايي است كه در اثر حوادث ناشي از فعل افراد و بنگاهها و سازمانها متوجه ديگران مي شود .  لذا فرد، در هر زمينه اي كه فعاليت مي كند داشتن بيمه مسئوليت برايش الزامي است براي اينكه ممكن است، مسئول خسارت يا آسيبي كه به ديگران و اموالشان وارد شده است شناخته می شود . بنابراین مناسب‌ترين راه براي جبران چنين خسارتهايي بيمه‌هاي مسئوليت است كه با پرداخت مبلغي اندك توسط اقشار گوناگون جامعه، آرامش را براي آن‌ها فراهم مي‌آورد. زیرا اين بيمه نامه از شما و كسب و كارتان در مقابل هرگونه ادعاي خسارت ناشي از حوادث غير عمدي كه باعث آسيب به افراد و اموال آنها مي شود، حمايت مي كند. 

موضوع اجباری شدن بیمه برای بخش های مختلف حین دریافت پایان کار می تواند علاوه بر پوشش ریسک ، ضامن سلامت کار افراد نیز باشد زیرا شرکت هی بیمه با کارشناسی مناسب برای کاهش میزان خسارت می توانند به سلامت کار نیز کمک کنند لذا شهروندان نیز با تاکید بر اخذ بیمه های مسئولیت از کارفرماییان می توانند ضامن سلامتی خدما ت و کلای دریافتی شوند . 

صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت