صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۱۳۵۴۹
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۴ - ۰۴ مهر ۱۳۹۶ - 26 September 2017

بانكداري ايراني -شرکت بیمه پارسیان با دارا بودن 7.74 درصد از سهم بازار صنعت بیمه به عنوان پنجمین شرکت بزرگ بیمه گری ایران و همچنین از اولین شرکتهای بیمه گری است که به منظور اجرای قانون شفاف سازی ، گزارش ماهیانه عملکرد خود را سریع تر از بقیه شرکتها منتشر کرد .

  بانكداري ايراني -شرکت بیمه پارسیان با دارا بودن 7.74 درصد از سهم بازار صنعت بیمه به عنوان پنجمین شرکت بزرگ بیمه گری ایران و همچنین از اولین شرکتهای بیمه گری است که به منظور اجرای قانون شفاف سازی ،  گزارش ماهیانه عملکرد خود را  سریع تر از بقیه شرکتها منتشر کرده و در بین 700 شرکت بورسی از اولین شرکتهای انتشاردهنده اطلاعات مالی خود شده  است . 

به گزارش   بانكداري ايراني  ، بیمه پارسیان در شهریور 96 بالغ بر یک هزار و 926 میلیارد ریال حق بیمه در 725 هزار مورد تولید کرد . خسارت پرداختی در این دوره  یک سوم حق بیمه تولیدی بوده که در نوع خود  جالب توجه است زیرا اغلب شرکتهای بیمه گری خسارت پرداختی بیش از نصف حق بیمه تولیدی دارند. بر این اساس در شهریور ماه سال جاری بیمه پارسیان 691 میلیارد ریال خسارت در غالب 105 هار پرونده پرداخت کرده است . 

بیمه عمر و زندگی در دوره یک  ماهه مورد بررسی 11 درصد از کل بیمه نامه های منتشره را در بر گرفته و بعد از بیمه های اجباری درمان و ثالث قرار گرفته است . بیمه درمان و ثالث هر کدام 31 و 35 درصد از کل بیمه نامه های صادره را به خود اختصاص داده‌اند . در شش ماهه نخست سال بیمه درمان و شخص ثالث هرکدام 27 و 34 درصد از کل بیمه نامه های صادره بیمه پارسیان را به خود اختصاص دادند ؛ هر چند خسارت پرداختی این دو سرفصل جمعا 73 درصد از خسارت های پرداختی شرکت را شامل شده اند. بیمه عمر و زندگی 12 درصد از سهم بازار شرکت را در بر گرفت. 

بر اساس این گزارش بیمه پارسیان طی شش ماهه نخست سال جاری  معادل  نه هزار و 462 میلیارد ریال حق بیمه در سه میلیون و 178 هزار مورد تولید کرده  که نسبت به  دوره مشابه در سال گذشته  با رقم هشت هزار و 59 میلیارد ریال ،  رشدی بالغ بر 17 درصد را تجربه کرده است . 

شرکت بیمه پارسیان در خسارت پرداختی طی شش ماه به توفیق بزرگی دست یافته و توانسته آن را کنترل کند زیرا خسارت پرداختی شرکت  در نیمه نخست سال 96 با 866 هزار پرونده به مبلغ چهار هزار  و 958  میلیارد ریال رسید  حال آنکه در سال 95 نیز طی شش ماه  چهار هزار و 456 میلیارد ریال بوده است .


صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت