صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۰۵۵۷۱
تاریخ انتشار: ۰۰:۰۲ - ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - 19 June 2017

بانكداري ايراني - رئیس هیات مدیره موسسه ثامن با اعلام تامین نقدینگی مورد نیاز، گفت: مردم نگران سپرده ها در این موسسه نباشند، زیرا هرگونه تصمیم درباره ادغام و تغییر در ساختار آن با نظر بانک مرکزی انجام می شود.

بانكداري ايراني - رئیس هیات مدیره موسسه ثامن با اعلام تامین نقدینگی مورد نیاز، گفت: مردم نگران سپرده ها در این موسسه نباشند، زیرا هرگونه تصمیم درباره ادغام و تغییر در ساختار آن با نظر بانک مرکزی انجام می شود.

عیسی رضایی که همزمان با مدیر عاملی موسسه مالی کوثر، رئیس هیات مدیره موسسه ثامن نیز است، به ایرنا گفت: توصیه من به سپرده گذاران، حفظ آرامش است و هیچ جای نگرانی در تامین نقدینگی مورد نیاز مردم نیست.نقدینگی مورد نیاز مردم تامین است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.در صورت موافقت بانک مرکزی برای ادغام این موسسه، همه سپرده های مردم حفظ می شود و تنها مشتریان برای صدور کارت های جدید به شعب مراجعه خواهند کرد.

وی ادغام را فرآیندی زمان بر دانست و گفت: تا زمانی که روال اداری مربوط به ادغام انجام و بانک مرکزی تایید نکند، این ادغام صورت نمی گیرد.از آنجا که مشکلی در رسیدگی به حساب های مردم وجود ندارد، تمامی شعب ثامن در سراسر کشور فعال ولی با ازدحام جمعیت رو به رو است.

پیگیری ها از این تعاونی نشان می دهد رفتار هیجانی سپرده گذاران در برداشت وجوه از حساب ها و سیل مراجعات مردمی سبب شده تا آنان نتوانند در یک بازه زمانی کوتاه مدت پاسخگوی سپرده گذاران باشند و از این رو به مردم پیشنهاد کرده اند به ازای مبالغ موجود، از تعاونی چک دریافت کنند.البته باید گفت مشکل تامین نقدینگی آن هم در یک بازه زمانی کوتاه مدت و در شرایطی که تعداد بالایی از سپرده گذاران بخواهند سپرده را از هر موسسه یا بانکی طلب کنند، می تواند برای هر بانکی ایجاد شود.

بنابر این گزارش،خبر مربوط به این ادغام پنجشنبه گذشته در فضای مجازی منتشر شد، هرچند در ابتدا اعلام شد قرار است با ادغام موسسه کوثر، تعاونی ثامن و بانک مهر اقتصاد بانک جدیدی با عنوان بانک کوثر تشکیل شود اما تکذیبیه بانک مهر اقتصاد نشان داد بنای ادغام شدن را در موسسه جدید ندارد.با این حال، اطلاعیه موسسه کوثر نشان می داد برای انجام این ادغام یک توافق ضمنی بین مدیران آنها انجام شده اما نظر نهایی را باید بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار به عنوان نهاد ناظر بر نظام پولی و مالی کشور بدهند.

انتشار این اخبار موجب شد تا برخی سپرده گذاران تعاونی ثامن با نگرانی از آینده دارایی هایی که در این تعاونی سپرده گذاری کرده اند، از روز پنجشنبه در شعب آن تجمع کنند که این ازدحام به شنبه نیز کشیده شد.برخی سپرده گذاران که میزان وجوه حساب ها را بیش از یک میلیارد ریال اعلام می کردند، از مسئولان شعب می خواستند هرچه سریعتر پول های آنها را پرداخت و حساب های آنها را ببندد که با مخالفت کارکنان شعب به دلیل بالا بودن وجه درخواستی رو به رو شدند.

موسسه اعتباری ثامن فعالیت را در سال ۷۶ به عنوان یک تعاونی اعتباری با کسب مجوز از وزارت تعاون در مشهد آغاز کرد و از جمله موسساتی است که برای کسب مجوز از بانک مرکزی تلاش می کند اما هنوز مجوز قطعی را از این نهاد دریافت نکرده است.
برچسب ها: عیسی رضایی
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت