صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۰۴۴۹۰
تاریخ انتشار: ۰۰:۲۹ - ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ - 07 June 2017

مدیرعامل بورس انرژی از عرضه گاز مایع و گازوئیل شرکت پالایش نفت ستاره خلیج فارس و عرضه 6.2 هزار میلیارد تومان اوراق از جمله 1000 میلیارد اوراق توسط پالایشگاه بزرگ خبر داد.

مدیرعامل بورس انرژی از عرضه گاز مایع و گازوئیل شرکت پالایش نفت ستاره خلیج فارس و عرضه 6.2 هزار میلیارد تومان اوراق از جمله 1000 میلیارد اوراق توسط پالایشگاه بزرگ خبر داد.

علی حسینی در مورد هدف‌گذاری این بازار برای کمک به تامین مالی حوزه نفت و انرژی در سال جاری به فارس گفت: رایزنی هایی از ابتدای امسال با تولید کنندگان بزرگ از جمله پالایشگاه‌های بزرگ و شرکت ملی نفت انجام شده که نتیجه آن ایجاد تقاضا برای انتشار اوراق سلف در رینگ فراورده‌های نفتی بورس انرژی بوده است.

وی ادامه داد: امسال یکی از پالایشگاه‌های بزرگ کشور حداقل تا مبلغ 1000 میلیارد تومان اوراق سلف مصوب هیات مدیره را از طریق بورس انرژی منتشر خواهد کرد و هم اکنون نیز با شرکت تامین سرمایه رایزنی را آغاز کرده است.شرکت ملی نفت نیز در سال 96 برای انتشار اوراق سلف به منظور تامین مالی اعلام آمادگی کرده که هم اکنون در حال مذاکره با بورس انرژی است.

این مقام مسئول با اشاره به اتفاق های بزرگ رخ داده در رینگ نفت و گاز بورس انرژی گفت: با تفاهم شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی طی امسال تمامی عرضه‌های صادراتی زمینی شرکت ملی پخش از طریق بورس انرژی انجام خواهد شد. بازار نفت و گاز بورس انرژی نیز تا کنون به صورت هفتگی شاهد عرضه‌های مناسب و معاملات پر حجم بوده است.

حسینی افزود: به تازگی گاز مایع و گازوییل شرکت پالایش نفت ستاره خلیج فارس نیز در بورس انرژی پذیرش شده که بزودی عرضه آنها نیز در این بازار آغاز خواهد شد. این پالایشگاه از جمله شرکت های بزرگ و قدرتمند است که در رینگ صادراتی بورس انرژی گازوییل و LPG تولیدی آن عرضه خواهد شد.

وی از توافق با شرکت بازرگانی گاز به منظور انعقاد قراردادهای بلند مدت دست کم یکساله برای گاز مایع برای مشتریان بورس انرژی خبر داد و گفت: امید می رود این قراردادها به زودی در این بورس در اختیار متقاضیان قرار داده شود.

مدیرعامل بورس انرژی با بیان اینکه برنامه های توسعه ای بورس انرژی از فروردین و اردیبهشت ماه امسال کلید زده شده، عنوان کرد: به طور حتم این رخدادها در سال 96 به افزایش حجم و ارزش معاملات بورس انرژی ختم خواهد شد.

حسینی با دعوت از تشکل ها و اتحادیه های سراسری تعاونی های پتروپالایشی برای استفاده از ظرفیت‌های بورس انرژی گفت: هم اکنون بورس انرژی با اتحادیه صادرکنندگان نفت ، گاز و پتروشیمی ارتباط خوبی داشته و توانسته در زمینه میعانات گازی نیز توپوگرافی مصرف کشور را به منظور بررسی میزان مصرف هر منطقه جغرافیایی از این اتحادیه دریافت کرده است.در همین ارتباط نیز شرکت ملی نفت در تدارک افزایش حجم عرضه فرآورده‌های نفتی متناسب با نیاز مصرف کنندگان است.

وی ادامه داد : اتحادیه ها تشکل های صنفی کشور هستند و در استراتژی های کلان کشور باید تقویت شوند از این‌رو علاقه‌مندیم در حوزه های مشترک بتوانیم همکاری داشته باشیم. از جمله این تشکل ها اتحادیه سراسری صنایع پایین دستی پتروشیمی است که اعضای آنها در بورس های کالا و انرژی فعال هستند و چنانچه نیازها را به طور مدون به بورس انرژی بدهند، وظیفه می دانیم در مذاکرات دولتی و بالادستی درخواست‌های آنها را پیگیری کنیم.

حسینی در مورد هدفگذاری بورس انرژی برای انتشار اوراق تامین مالی در سال جاری گفت: سال گذشته ارزش معاملات بورس انرژی در حالی به 42 هزار میلیارد ریال رسید که امسال با افزایش 50 درصدی نسبت به سال قبل این رقم به 60 هزار میلیارد ریال خواهد رسید که از این رقم بین 15 تا 20 هزار میلیارد ریال نیز برای اوراق سلف به منظور تامین مالی بنگاه های اقتصادی اختصاص خواهد یافت.
برچسب ها: علی حسینی
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت