صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۰۳۹۸۴
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۴ - ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ - 01 June 2017

بانكداري ايراني - بیمه مرکزی در پایان سال 1395 اعلام کرد که صورتهای مالی شرکتهای بیمه نیز باید همانند صورتهای مالی بانک‌ها تغییر کرده و بر اساس استانداردهای جدید و نحوه ذخیره گیری استاندارد سازی شده صورتها منتشر شوند.

  بانكداري ايراني -  بیمه مرکزی در پایان سال 1395 اعلام کرد که صورتهای مالی شرکتهای بیمه نیز باید همانند صورتهای مالی   بانک‌ها تغییر کرده و بر اساس استانداردهای جدید و نحوه ذخیره گیری استاندارد سازی شده صورتها منتشر شوند. بر این اساس بیمه مرکزی به شرکتهای بیمه در 23 اسفند 95  ابلاغ کرده که  شرکتها  سعی کنند  تا ذخایر فنی کلیه رشته های بیمه ای بخصوص ذخایر خسارت معوق به قدر کفایت محاسبه و در صورتهای مالی سال 95 موسسه بیمه درج کنند.

به گزارش بانكداري ايراني ، از بهمن سال 94 که بانک مرکزی از بانکها خواسته تا صورتهای مالی خود را استاندارد سازی کرده و ذخیره مطالبات را طبق استانداردهای جهانی اعمال کند، بانکها وارد یک بحران بزرگ و ناخواسته شدند، زیرا بانک‌ها قریب به 12 درصد ارزش بازارسهام ایران را به‌خود اختصاص داده‌ است در واقع تقریبا  22 درصد   از سهامداران فعال در بورس و فرابورس مالک سهام یکی ‌از ۲۲بانک و مؤسسه مالی فعال در بازار سرمایه هستند و در نهایت برخی از کارشناسان معتقدند که  با این سیاسیت بانک مرکزی بیش از  2 میلیون سهامدار را متضرر کرد بدون اینکه اقدامی درست در قبل و بعد از استاندارد سازی انجام دهد تا خسران سهامداران کاهش دهد. 

بر اساس این گزارش ، در نامه بیمه مرکزی آمده است که به منظور کسب اطمینان از ذخایر بیمه ای موسسه بیمه ، هر شرکت موظف است صورتهای مالی خود را به تایید هیات مدیره  برساند و قبل از تایید حسابرس  و بازرس قانونی نسبت به اخذ نظر بیمه مرکزی اقدام کند.با این الزام بیمه مرکزی ، شرکتهای بیمه موظفند پیش از برگزاری مجمع و انتشار صورتهای مالی نهاد نظارتی را از میزان کفابت ذخایر بیمه ای مطلع گردانند و در غیر این صورت برگزاری مجامع آنها با  تاخیر روبرو خواهد شد.

حال با این اقدام این نگرانی برای سهامداران شرکتهای بیمه بوجود آمده است شاید با متوقف شدن نماد شرکتهای بیمه در بورس  برای برگزاری مجمع سال 1395 در هفته های آینده احتمال بازگشایی آنها غیر ممکن خواهد بودو شاید تا ماهها طول بکشد.

صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت